Muži A | I. B třída 2021/2021 – X. kolo

SOKOL LIBCHAVY – SOKOL SLOUPNICE | 1:2 (pol. 0:0)

Čert by do toho praštil. Promrhané body z malého derby mrzí!

Góly: 88. Pavlák Petr (as. Jetmar Matěj) – 71. Karlík Tomáš, 90+ Hájek David (vlastenec jako Brno)

Hubálek Nikolas

Hájek David  – Boštík Jaroslav  – Horníček Filip – Židek Radim

Ďuriš Daniel (71. Svoboda Jakub)  – Jetmar Matěj  – Pešina jakub (82. Němeček Matěj) – Hodr Matěj

Ráb Richard (C) (63. Boštík Michal)  – Pavlák Petr

Absence: Blažek Jaroslav (sval a hlava pomazaná), Šrom Michael (kotník), Bohunek Tomáš (kotník), Flídr Petr (fotbalGolf Championship)

V autobusové vísce jménem Libchavy se v sobotu odehrálo “malé” derby se “zákopcovým” týmem ze Sloupnice. Bohužel pro nás nedopadlo nikterak dobře. Ba co více, šlo o velice smlolné utkání a tato ztráta bodů asi mrzí ze všech ztracených bodů nejvíce i pro to, že nás soupěř přeskočil v dosavadní tabulce. Sobotní podzimní den se nesl ve znamení dětské drakiády avšak nutno dodat, že o pár metrů dál, konkrétně na hřišti RŽ arény, byla k vidění spíše magoriáda v našem podání, alespoň co se prvního poločasu týče. Ačkoliv snaha nám upřít nelze, z nepochopitelných důvodů jsme občas nebyli schopnit zpracovat míč, ani si pořádně přihrát, natož využít ojedinělé šance, které jsme i přesto měli. Největší spálil Kuba Pešina, když přízemní centr Pavláka odehrál hrudí v “rybičkovém náskoku” namísto hlavou. První poločas moc fotbalové krásy ani bojovnosti nenabídl, ačkoliv se jednalo o velice důležité utkání. Náš výkon byl takříkajíc “nemastný-neslaný”. Ani hosté si moc příležitostí nevytvořili, takže brankáři chytali lelky. Do kabin se šlo tedy smírně 0:0.

Druhý poločas jsme měli jasný cíl a to zapojit více bojovnosti, týmového ducha a chuť po vítězství. Měli jsme více ze hry, ale soupeřova defenzíva pracovala na výbornou, takže bylo složité se dostat k ohrožení branky. Ve slibné situci se neobvykle ocitl náš novopečený stoper Jarda Boštík, avšak jeho pokus byl zblokován a odrazil se k volnému Pavlákovi, který si chtěl pohrát s brankářem Mikuleckým, ten mu však radost překazil a loptu ukořistil, takže z hrátek i gólu nebylo nic. Když nuceně opustil hřiště Ríša Ráb, pro limitující svalové zranění, byla naše útočná vyhlídka do nebe volající. Zbraně jsme však neskládali a snaha byla znát. Chyběl jen větší klid na kopačkách, což platilo i u pokusu Matěje Jetmara, který netrefil ve slibné palebné pozici zařízení. Hosté však z ojedinělé akce ano. To když přesný centr do vápno trefil parádně z half-voleje Tomáš Karlík a náš čapájev Nikolas Hubálek se jen marně snažil natáhnout k levé tyči – 0:1. Z tohoto šoku jsme se snažili oklepat, avšak chyběla lehkost, takže naše pokusy byly upracované a nepřesné. Když už se blížil konec zápasu a na nás doléhal zmar nulového zápisu do střelecké listiny i vidina ztracených bodů, vykřesal naději na body Petr Pavlák. Z nenápadné akce i díky zjevné frustraci plácl z rohu vápna do míče bodlem a ten proletěl “bezprizorně” celým předbrankovým prostorem kolem zkoprnělého bránkáře hostí, aby se s potřebnou dávkou pravé nefalšované falše i nerovného terénu “sklouzl po krtičáku” a zapadl přesně k levé tyči, takže bylo srovnáno – 1:1. To už asi každý z přítomných předpokládal, že bude následovat dělba bodů. To se však nestalo. Sloupnickým superhrdinou se stal “bohužel” náš David Hájek. V probíhající 90. minutě hosté zahrávali přímý kop ze vzdálenosti, kdy našemu čarodějovi v bráně přišla zeď zbytečná. To se nakonec stalo osudné. Hostující hráč trefil míč tak precizně nepovedeně, avšak razantně, že náš Hajsek vycítil šanci na ukopnutí do bezpečí. Nesměl by to však mít na svou levou “opíračku”, kterou stačil jen poslat míč do protipohybu našeho golamana a bylo rozhodnuto – 1:2. Body fuč, ale soutěž nám nabídne ještě mnoho zajímavých zápletek, takže jedeme dál.

Další zápas nás čeká v neděli v Kafilér Aréně v Žichlínku dne 10.10. 2021 v 15:00 místního času. Přijeďte nás podpořit, jelikož teď už musíme deku i střelecký nezdar hodit za hlavu a potvrdit papírové předpoklady, což je přímo úměrné se 3 body do tabulky!!!