Muži A | I. B třída 2021/2021 – V. kolo

SOKOL BYSTRÉ – SOKOL LIBCHAVY  | 0:10 (pol. 0:5)

Libchavský tajfun úřadoval silně a efektivně, takže pročísl nádeníky z Bystrého a zkazil jim neděli.

Branky: 2. Pešina Jakub, 3. Ráb Richard (as. Hodr Matěj), 21. Jetmar Matěj, 32. Ráb Richard (as. Boštík Jaroslav), 39. Ráb Richard (pen.), 60. Ráb Richard (Boštík Jaroslav), 69. Žídek Radim, 77. Pešina Jakub (Boštík Jaroslav), 80. Pavlák Petr (as. Jetmar Matěj), 87. Pavlák Petr (as. Boštík Jaroslav)

Sestava:

Hubálek Nikolas

Šrom Michael  – Blažek Jaroslav (81. Abrahám Matěj) – Horníček Filip – Židek Radim

Boštík Jaroslav – Jetmar Matěj  – Pešina Jakub  – Flídr Petr

Ráb Richard (C) (61. Pavlák Petr) – Hodr Matěj

Připraveni: Pavlák Petr, Abrahám Matěj, Němeček Matěj

Chyběli: Michal Boštík ala dvorní nosič kopaček Ríši Rába (zranění od vlastního bratra Jardy, kvůli místu v sestavě), Jakub Svoboda (angína ze studeného piva), Daniel Ďuriš (pracovní dovolená), Bohunek Tomáš (usmiřovací dovolená), Jakub Musil (ochotnická dovolená), Motyčka Matěj (volno z béčkového vytížení)

  1. Poločas:

Ten, kdo zavítal na nedělní open air festival na hřiště do Bystrého u Poličky se asi nestačil divit a zajisté zbystřil hned v jeho počátku. Kanonáda v našem podání neměla tentokrát chybu a začali jsme zostra již ve 2. minutě, kdy využil zmatků domácí defenzivy sváteční střelec Kuba Pešina a krásnou střelou z hranice vápna vymetl levý roh domácí branky, až sám byl překvapen, jak parádně vypálil. Za další minutu předvedl Shickovu baštu Ríša Ráb, když ze 40 metrů a 2 centimetrů přeloboval vyběhnutého brankáře a už to bylo 0:2. Domací se zpočátku snažili napravit zkažený začátek utkání a dvěma ostrými pokusy ohrozili naši branku. S první střelou si poradil Nikolas Hubálek tak, že to s přivřením obou očí vypadalo na brankářský zákrok zvaný robinzonáda. U druhého pokusu bylo naše Sejto již překonáno, avšak na brankové čáře zasáhl, jako legendární Dominátor Jarda Blažek a para-kozáčkem vykopl loptu do bezpečí. Pak už jsme úřadovali opět my a góly to byly znovu parádní. Po chybě domácích defendrů se k míči dostal Matěj Jetmar, postrčil si ho do palebné pozice, hodil nohu za krk a vypálil ostře a přesně k tyči – 0:3. Po rychlém autu od Jardy Boštíka předvedl další svoji extravaganzu náš super HERO Ríša Ráb. Pohrál si s brankářem tak, že si ho přehodil načechraným lobem, který v síti ještě neskončil, nýbrž se odrazil od břevna přesně k jeho noze a to už by dal i Jarda Boštík. 🙂 Nechvalného bůra do poločasu počastoval domací hattrickem opět kanonýr Ríša, když oprášil z penalty Tondu Panenku a nedal brankáři šanci. Velkou zásluhu na tomto gólů měl Matěj Gepard Hodr, který pelášil neohroženě skrze vápnem, kde byl sťat. Fotbal nás opravdu bavil, ale domácí hráče určitě nikoliv a to je čekal ještě “setsakra” dlouhý druhý poločas.

2. Poločas:

Od 60. minuty pokračovala naše krasojízda. Ríša Ráb využil milimetrového pasu od Jardy Boštíka, byl o krok rychlejší jak domácí brankář, který zůstal jako kůl v plotě, takže Ríša pohodlně skóroval do opustěné klece, čímž zakončil svoji misi 4. gólem. Krátce poté obešel brankáře znovu, jenže s tím rozdílem, že ho čekalo zakončení levou nohou. Tu má však jen na škrábání za ušima, takže z toho branka nebyla a raději přepustil místo nestárnoucímu Petru Pavlákovi, který měl jasný úkol. Přispět do zápasové pokladnice dalšími góly. Ještě před ním však dvakrát zakousli hladoví libchavští vlčáci. Nejprve Radim Židek využil zaváhání domácího brankáře, který chtěl zjevně pouštět míč do autu. Nečekal však, že Radim měl sedmimílové boty a z obrany neběžel jen pro nic za nic. Chvátal si pro gól a dobře udělal – 0:7. O chvíli později se konečně předvedl v zákroku domácí strážce, ale bylo mu to houby platné, jelikož vlastní obránci ho opět nechali na holičkách. Míč se totiž odrazil ke zcela volnému Jardovi Boštíkovi, na kterého zývala prázdná brána a zvala ho na návstěvu. Míč mu však neposlušně cvrnkal o kotníky, takže raději přistrčil o mnoho hladovějšímu Kubovi Pešinovi, který si už věděl rady a uklidil do zařízení – 0:8. No a to nejlepší jsem si schoval na konec, tedy konkrétně se o to postaral lehkonohý Petr Pavlák. Nejprve ho do obrovského úprku vyzval Matěj Jetmar a Petr si už poradil mazácky. Z úhlu si to “vyšíval” na penaltu a pak propálil vše co bránilo bránu – 0:9. Pak si naběhl na čechraný bochník od Radima Židka a vystřihl nůžky jako z partesu. To už museli zatleskat i zarytí fanoušci domácího týmu, kteří v areálu ještě zbyli. Gól z toho však nebyl a míč minul bránu jen o zhruba 2000 mm. Vytoužený 10 gól nakonec přeci jen padl, když Petr Pavlák obdržel krásnou nahrávku od Jardy Boštíka (4 gólovou asistenci v tomto zápase!) a tváří v tvář s brankářem uspěl na výbornou a střelou k tyči uzavřel sumář plodného zápasu.

Ke vší úctě k soupěři, v neděli 29.8. 2021 nám vycházelo snad vše na co jsme sáhli a domácím se každým obdrženým gólem vytrácela motivace. Škoda jen, že minulý zápas to bylo přesně naopak. Nyní jsme po rychlých úvodních brankách chytli za pačesy obrovskou psychickou výhodu, takže jsme soupěři nic nedarovali a šli jsme si tvrdě za svým cílem 3 bodů a vrácení porážky z minulého roku, což se nám povedlo snáze, než jsme čekali. Přejeme hráčům Bystrého, aby se z toho rychle oklepali, jelikož soutěž jede dál. Nás příští týden čeká mnohem těžší prověrka s dosud neporaženým týmem Semanína, za který chytá náš bývalý “cedník” Patrik Hůlka. Těšíme se na něj a věříme, že jsme se nevystříleli v Bystrém a Hůlis nám opět něco pustí. 🙂

Utkání se koná v sobotu 4.9. 2021 od 17:00 v eRŽet Aréně! Přijďte nás povzbudit. Máme co napravovat!