Jaro mladší přípravky „A“ (roč.2010)

Vzhledem k tomu, že čas je neúprosný, nedá se zastavit ani přibrzdit a vše běží svojí rychlostí, letošní jaro jsem prostě nestíhala psát tolik oblíbené příspěvky po každém odehraném víkendu, po každém velkém turnaji… Proto jsem se rozhodla, že to vše shrnu po ukončení sezóny.

A to se pro naši mladší přípravku stalo v sobotu 22.6., kdy odehráli kluci a Markétka nejenom svůj poslední turnaj v jarní sezóně, ale především také poslední turnaj za mladší přípravku.

A protože mám sobotní výkon stále před očima a nesmazatelně se zapsal do myslí nás všech, kteří jsme tam byli přímými účastníky, začnu právě jím. Zúčastnili jsme se již 6.ročníku Újezd Cupu, který se odehrál v obci Újezd u Přelouče a sešlo se na něm celkem 12 týmů – SK Pardubičky, SK Jičín, FK Přelouč, FK Chlumec nad Cidlinou, SK Polaban Nymburk, NMSK Cidlina Nový Bydžov, FO Lanškroun, Slavoj Polná, FC Slavia Hradec Králové, Sokol Újezd a TJ Sokol Libchavy.

Na úvod musím napsat, zhodnotit a pochválit, že to, co jsme zažili v sobotu v Újezdu, jsme asi ještě nikde nezažili…, a že jsme toho objezdili už opravdu hodně. Na začátku proběhl slavnostní nástup, kdy se představila jednotlivá mužstva, ke každému se v krátkosti něco řeklo, k našemu měli poznámku, že jsme „černým koněm turnaje“ a my si v tu chvíli říkali, aby to nezakřikli. Následovala, na živo zazpívaná, hymna, což bylo velmi dojemným zpestřením celého zahájení.

Hrálo se 1x 12 minut, týmy byly rozděleny do 2 skupin po 6, kde se setkal každý s každým – klasická bodovací tabulka. Po odehrání základní skupiny postoupili první 3 z obou skupin a utkaly se o 1-6 místo, ostatní pak hráli o 7-12 místo. My se v úvodní skupině potkali s týmy z Přelouče, Jičína, Nového Bydžova, Chlumce a domácí Újezd.

Výsledky jednotlivých zápasů byly tyto:

Libchavy – Přelouč = 8:0 (góly dávali Jony 4x, Kuba, Maty (Rybka), Máťa (Mucha) a David)
Libchavy – Jičín = 3:0 (góly dávali David, Kuba, Maty)
Libchavy – Nový Bydžov = 4:0 (góly dávali David, Maty 2x. Markétka z penalty)
Libchavy – Chlumec = 4:1 (góly Jony, Kuba, Maty 2x)
Libchavy – Újezd = 4:1 (góly Jony 2x, Máťa, Maty)

Toto se odehrálo dopoledne, kdy nám přálo počasí a bylo lehce pod mrakem, příjemná teplota a téměř bez větru. K vidění bylo mnoho hezkých fotbalových akcí, nahrávek, ran z dálky, střel na branku, rychlé nohy, mnohdy chytrá hlava, hbitá klička, přihrávka v pravou chvíli….byla radost se na náš tým dívat, šlo jim to náramně…a k tomu všemu z nich vyzařovala radost, se kterou do každého zápasu nastoupili. Všem se dařilo i střelecky, což je pro psychickou pohodu také velmi důležité, takže se uklidnili již v prvním zápase a dále podávali poměrně stejně vyrovnané výkony.

Ze skupiny tedy postoupili z prvního místa a těšili se na odpolední soupeře, kterými byli borci z Polné, z Chlumce a z Pardubiček.

Výsledky odpoledních zápasů byly tyto:

Libchavy – Polná = 3:1 (góly David a Jony 2x)
Libchavy – Pardubičky 3:0 (góly Jony, Kuba, Máťa), tento zápas se hrál výjimečně zkráceně na 9 minut, protože kluci z Pardubiček přijeli jenom v 5 a neměli tak nikoho na střídání….
Libchavy – Chlumec – 2:0

K posledním zápasům nastupovali všechna mužstva slavnostně, jako při velkých akcích, za doprovodu hymny Ligy mistrů… i toto dodalo atmosféře turnaje nezapomenutelný otisk.
Prošli jsme tak turnajem bez ztráty jediného bodu a se skóre 31:3 se stali celkovými vítězi sobotního klání.

Naším nejužitečnějším hráčem byl vyhlášen, po zásluze a odmakaném celém dni, Kubík, který byl ten den prostě všude… neúnavně lítal v útoku jako kulový blesk, když bylo potřeba zaskočit do obrany, byl tam, měl obrovské nasazení a většinou byl přesně tam, kde ho bylo potřeba a kde ho spoluhráči očekávali. V souhře s ostatními pak vytvořili opravdu pohledné fotbalové akce a k radosti trenéra Romana naprosto zužitkovali všechno, co si při posledním pátečním tréninku ukázali a nacvičili.

Krásným bonusem a oceněním předvedeného výkonu bylo i to, že nejlepším brankářem turnaje byla zvolena naše Markétka a nejlepším hráčem turnaje byl vybrán David.

Zakončení bylo opět velmi vydařené, naši borci si kromě jiných cen odvezli parádní pohár, zlaté medaile, každý dostal zbrusu nový míč zn.Givova a mnoho dalších sladkých drobností. Pořadatelům tak patří velký dík za krásný turnaj, který měl pro nás bonusovou příchuť zlata 🙂
Našim borcům pak patří obdiv za předvedený výkon, kdy opět předvedli, v čem je síla libchavského týmu – hrají jako TÝM a hrají to srdcem. Právem jsme na ně byli a jsme hrdí a pyšní 🙂
V barvách Libchav se předvedli: Markétka Karbulková v brance a v poli pak David Žďárský, Jonáš Fajfr, Kuba Krčál, Máťa Mucha, Maty Rybka a Péťa Novák.
Trenérsky byli vedeni duem: Roman Žďárský, Martin Rybka
Fotky a videa z turnaje si můžete prohlédnout ZDE.

Dalšími velkými turnaji, kterých jsme se letos na jaře zúčastnili, byly 1.5. turnaj Matěje Kocourka ve Vykáni a pak již náš tradiční Zelencup Junior 2019 v Českém Dubu, který jsme odehráli v neděli 26.5.2019. Je potřeba zmínit, že ani na jednom z turnajů jsme si neudělali ostudu a na obou jsme uhráli velmi solidní výsledky, kdy se nám vždy v posledním kroku postavil do cesty tým z Chocně a ten nepřipustil ani v nejmenším, abychom ho porazili….. ale hezky od začátku.

Na turnaje Matěje Kocourka, které se konají ve Středočeském kraji, jezdíme většinou den předem, takže i letos jsme vyrazili o den dříve, tedy 30.4. do našich oblíbených Kochánek, kde jsme v penzionu na hřišti byli součástí místních,kteří tam pálili „čarodějnice“ a ve sváteční ráno 1.5. jsme se vydali do nedaleké Vykáně, kde byl připraven mezinárodní fotbalový turnaj pro ročník 2010 a mladší…. Turnaje se zúčastnilo celkem 24 týmů, mezi nimi byly i týmy ze Slovenska a Polska, také např. Příbram, Mladá Boleslav, Bohemians Praha, Liberec, Choceň, Slavia Praha, Sedlčany, Hradec Králové a další…..
V naší skupině jsme se setkali s těmi týmy a s těmito výsledky:
Libchavy – Jihlava – 2:1 (góly – Alex 2x)
Libchavy – Skalica – 2:1 (góly – Alex, Matěj)
Libchavy – Sedlec – 3:1 (góly – Alex 2x, Kuba)
Libchavy – Sedlčany – 2:1 góly – Jony, David)
Libchavy – Slavia Praha – 3:0 (góly – Jony, Alex, David)
Postup ze skupiny byl jistý z 1.místa, semifinále jsme sehráli s Bohemians Praha 1905 a smolně prohráli o gól: 2:3 (góly dal David)
Čekal nás tak boj o 3.místo s poraženými ze druhého semifinále, kterým nebyl nikdo jiný, než celek Chocně.
V boji o 3. místo vlastně k žádnému boji ani nedošlo, podlehli jsme naprosto jednoznačně, až odevzdaně a obsadili tak, v tu chvíli tolik nepopulární 4.místo.
Je ale nutné napsat, že kluci po celý den podávali bojovné výkony a odehráli velmi dobrý turnaj, na začátku by nás ani nenapadlo, jak vysoko se dokážeme dostat, ale po vítězství ve skupině to už vypadalo na krásný výsledek. Bohužel, osud nám přimíchal do cesty tým z Chocně…… náš tým s Chocní nerad hraje, kluci mají vybudovanou až přehnanou obavu z tohoto soupeře a z toho pak pramení nedostatečná důvěra v to, co umějí, nevěří si a nedokáží pak předvést svoji standardní hru a sebevědomí…. Na tom se bude muset zapracovat….ale nevadí, jak se říká, co nás „nezabije“, to nás „posílí“, takže i na toto krásné umístění může být náš „vesnický“ tým náležitě hrdý.
Tohoto turnaje se v barvách Libchav ukázali tito hráči: Markétka Karbulková (branka), v poli pak: Jonáš Fajfr, Kuba Krčál, Alex Gregor, David Žďárský, Matěj Schauer a Matouš Mucha.
Trenérem mužstva byl: Ríša Ráb

No a v květnu následoval ještě jeden velký turnaj, na který jezdíme velice rádi, koná se v krásném sportovním areálu pod Ještědem a jmenuje se Zelencup Junior, jehož patronem je bývalý hráč Luděk Zelenka. Letos jsme na tento turnaj jeli už po třetí, ale tentokrát s poněkud užším kádrem, takže jsme čekali, jak se s tím kluci porvou…. I na tento turnaj jezdíme pravidelně o den dříve, letos se nám sice nepodařilo být ubytováni přímo v areálu, ale bydleli jsme v nedalekém penzionu, na dohled jsme měli Ještěd a bylo to tam super. Ráno jsme nemuseli vstávat brzy, takže děti se v klidu vyspaly, nasnídaly a odjeli jsme do sportovního areálu, kde se to již vše chystalo k slavnostnímu zahájení.

Letos se účastnilo celkem 16 týmů, které byly rozděleny do 2 skupin po 8 týmech, každý sehrál 7 utkání systémem každý s každým. Následně hrály týmy o umístění na základě pořadí ve skupinách. Hrálo se 1x 16 minut. Letos byly tyto týmy: Bohemians Praha 1905, TJ Praga Praha, FC Spartak Trnava, FC Slovan Liberec 2x, FC Hradec Králové 2x, FK Spartak Choceň, FK Jaroměř, FK Pardubice, SC Xaverov Horní Počernice, FA Petra Voříška, SK Ervěnice Jirkov, FK Dukla Praha, RMSK Cidllina Nový Bydžov a my 🙂
Ve skupině jsme se potkali s těmito týmy a s těmito výsledky:
Libchavy – Jirkov = 3:0 (góly – Honza)
Libchavy – Dukla Praha = 2:2 (góly – David)
Libchavy – Horní Počernice = 4:0 (góly – Matěj 2x, Jony, Kuba)
Libchavy – Liberec = 7:1 (góly – Jony, Honza 4x, David, Matěj)
Libchavy – FA Petra Voříška = 2:1 (góly – Jony, David)
Libchavy – Nový Bydžov = 2:1 (góly – Kuba, David)
Libchavy – Liberec = 4:2 (góly – Máťa 2x, Matěj, David)
Skupinu jsme tedy vyhráli a čekali na soupeře pro finále – a kdo jím byl????….. ano, opět Choceň…. To prostě nevymyslíte….jedete přes půl republiky, abyste si finále zahráli proti týmu z vedlejšího města 🙂

Naši kluci ze soupeře neměli radost, ale s tím se nedá nic dělat…teda vlastně dá, zatnout zuby a bojovat….a naši tentokrát bojovali, ale bohužel si nechali utéct začátek, kdy během prvního střídání soupeře dostali 2 góly a z tohoto sevření se už nedokázali vymanit. Navíc se nám zranil Honza a my tak měli pouze 1 člověka na střídání, k tomu bylo velké teplo a našim klukům už ke konci nezbývaly fyzické síly…. Ale podali opravdu sympatický výkon a zanechali po sobě dobrý dojem z týmového fotbalu a nakonec obsadili nádherné 2.místo, což je naprosto skvělý výsledek.
Nejužitečnějším hráčem týmu byl po zásluze zvolen David.
Na tento turnaj budeme rádi vzpomínat, zatím máme stále pozitivní bilanci a vzrůstající výkon, první rok jsme obsadili 5.místo, loni 3.místo, letos 2.místo….co bude za rok? 🙂 Necháme se překvapit…..
V Libchavských barvách se tentokrát proháněli: Markétka Karbulková hájila branku, v poli pak byli Jonáš Fajfr, Kuba Krčál, Honza Navrkal, Matouš Mucha, Matěj Schauer a David Žďárský.
Trenér mužstva: Ríša Ráb
Fotky z tohoto turnaje si můžete prohlédnout ZDE.

Naši borci se ale také pravidelně každý týden účastnili kol Krajského přeboru mladších přípravek, který hrají v souklubí s Letohradem. Většinu svých utkání vyhráli, prakticky jediný, kdo je trápí, jsou opravdu kluci z Chocně…. Na ně to bude chtít nějakou speciální (hlavně psychologickou) přípravu…

Určitě ale všichni zaslouží velké poděkování a mají náš obdiv za odehranou sezónu.

Velké poděkování patří také Ríšovi Rábovi, který s dětmi odtrénoval celý rok….ale dále s nimi nebude pokračovat. Děti se s ním rozloučily při posledním zápase „A“ mužstva a předaly mu malý dárek na památku.

Tak toto je malé zhodnocení jarní části fotbalové sezóny 2018/2019 mladší přípravky 2010 „A“.

Přejeme našim šikulkám, aby se jim i nadále dařilo a abychom společně zažívali další krásné a nezapomenutelné okamžiky, a to nejenom na fotbalových hřištích….
Zapsala: Zita Krčálová