ŽICHLÍNEK – LIBCHAVY | 2:6 (pol. 1:4)

Okresní přebor ÚO | Muži A 2023/2024 | 11. kolo

Pomalejší rozjezd s přenastaveným tempomatem a další kanonáda.

Góly Libchavy: 20. Pavlák Petr (as. Šrom Marek), 28. Ráb Richard (as. Batrla Ivo), 36. Batrla Ivo (as. Šrom Michael), 45. Šrom Marek (bez as.), 65. Ráb Richard (as. Pavlák Petr), 87. Ráb Richard (as. Barkóci Michal nebo Karpíšek David)

Góly Žichlínek: 8. Zemach Tadeáš, 52. Doleček Ondřej

Sestava:

Motyčka Matěj (B)

Šrom Michael  – Lukeš Michal – Horníček Filip – Žídek Radim (60. Lžíčař Petr)

Batrla Ivoš (66. Barkóci Michal) – Boštík Michal – Provazník Adam (74. Hrabovský Jan) – Šrom Marek (74. Popel Jiří)

Ráb Richard – Pavlák Petr (C) (84. Karpíšek David)

Přípraveni: Popel Jiří, Hrabovský Jan, Barkóci Michal, Lžíčař Petr, Karpíšek David;

Krásnou podzimní neděli jsme zajížděli do oblíbeného letoviska Žichlínek, kde jsme si naordinovali vítěznou taktiku, která se nám však zprvu vůbec nevedla, akčoliv nyní můžeme hlásat, že to bylo možná součástí uspávací taktiky. Aktivitu i důraz jsme zjevně nechali ve škatulce hranatého mikrobusu, takže nás domácí zatlačili a poměrně snadno si vypracovali slibné příležitosti. Prakticky hned tu první využili, když si náš golman Mates Motyčka připadal jak na lynčovací lavici, jelikož nejprve bravurně zneškodnil první pokus, poté i dorážku, ale na druhou dorážku domácího Zemacha již neměl nárok ani dostatečný počet končetin – 1:0. To byla jasná výstraha, abychom všichni přestali žrát popcorn a necivěli na soupeře jak na “Okresní přebor někde v Cinestaru”. Nutno dodat, že první čtvrthodina patřila jasně domácím, jelikož Mates Motyčka se v bráně obracel, jak na domácky sestaveném kebab roštu. A to kdyby býval trefil odkrytou bránu nejzkušenější hráč domácích Stasiowski, zápas se mohl třeba odvíjet jiným směrem. Jediné naše ohrožení měl Ríša Ráb po zpětné přihrávce Pavláka, ale prudkou ranou pouze probudil klimbajícího domácího bránkáře Hrabáčka. Po akademické čtvrhodince se však vše zlomilo jako mávnutím kouzelného proutku. Ve 20. minutě zápasu jsme se dočkali “lahůdkového” vyrovnání, když Marek Šrom vyslal po levém křídle Pavláka, který si navedl střelu na pravou nohu, aby rázem vymetl všechny pavouky ze šibenice žichlínské kaple – 1:1. A pak se začaly dít věci. O chvíli později jsme předvedli další krásnou fotbalovou akci, když jsme rozebrali obranu Žichlínku do posledního šroubku. Na konci akce byl Ríša Ráb, jehož prudký míč stačil ještě golman vyrazit do hřiště, kde si ho na pravém křídle našel Ivoš Batrla a poslal ho zpět na našeho eminentního snipera Ríšu Rába. Nyní již jeho “kankánové nůžky v polosedě” skočily přesně za tyč – 1:2. To už náš emoční teploměr vystoupal do závratných výšin a navrátila se také ztracená chuť ofenzivní penetrace, takže jsme do soupeřovi defenzivy neúnavně doráželi, jak kanci před kastrací. Ivoš Batrla se ve slibné pozici ještě zastřeloval, ale když ve 35. minutě vhodil do vápna aut Miša Šrom a pověstný chaos ve vápně konečně předvedl “muž na toto určený” Ríša Rába, tak si cestu živým plotem proklestil Ivoš Batrla a jeho pokus se otřel o tyč a zapadl přesně tam kam má – 1:3. Poté si další krásný volej schoval Míša Boštík. S pumelicí pod břevno mohl golman pramálo co dělat. Bohužel však branka nakonec nebyla uznána pro hrubé podezření z offsidu. Těsně před koncem poločasu se Márovi Šromovi vyplatilo bafnout na domácího Kukuna, kterému odebral míč a upaloval z levé strany sám. Jeho pokus “ala Thiery Henry” podél golmana se zastavil až v síti, takže už jsme vedli 1:4, což byla voda na náš mlýn.

Za celý druhý poločas jsme toho hostům příliš nedovolili, ale opět nám utekl začátek. Domácí to sympaticky nevzdali a odměnou jim byla parádní rána, kterou ještě parádnějším zákrokem zmařil “levitující” Mates Motyčka, když v robinzonádě konečky prstů vyrazil ještě do spojnice, ale k jeho smůle jsme opět nepokryli následnou dorážku, takže Doleček již měl hodně snadný úkol a snížil stav zápasu na – 2:4. Poté přišel trochu diskutabilní gólový moment, když Pavlák vyslal rozběhnutého Rába na další dobrodružství do otevřené obrany Žichlínku, ale co na plat, že byl možná v 3-metrovém offsidu. My, ani hlavní rozhodčí, natož pomezní offside neviděli, proto si Ríša opět natrénoval jeho pověstný dloubáček přes golmana a bezpečně poslal loptu přesně k tyči – 2:5. Na žichlínskou defenzivní tvrz jsme valili jeden útok za druhým a mohli jsme přidat pojistku. Pavlák střílel kousek nad břevno a Barkóciho nadějný průnik zmařil na poslední chvíli skluzem obránce. Když už se schylovalo ke klidnému konci utkání, tak v 84. minutě nastal bizarní moment, díky němuž se domací již nezmohli na závěrečný tlak. Kde se vzal, tu se vzal, ve fotbalovém dresu min. o 2 čísla menším byl nasoukán náš lodivod David Karpíšek. Jeho ostřelhbité převlečení za střídačkou, spojené s nutnou odlehčovací urinací a vteřinovou rozcvičkou, slibovala velkolepou show. Převzal si kapitánskou pásku, rozdal pár milimetrových finálek a přimotal se i k poslední trefě zápasu, když Petr Lžíčař vhodil do chumlu prudký aut a míč propadl klubkem hráčů až k volnému Rábovi, jenž zkompletoval hattrick a upevnil si první místo mezi kanonýry okresu.

Závěrem:
Dokázali jsme vyhrát důležitý zápas, který se zjevně zlomil dvěma góly v rychlém sledu, jimiž jsme otočili vývoj zápasu. Poté už jsme si fotbal všichni zase užívali, což bylo znát na výkonech jednotlivců a zákonitě i na růstu skóre.

V sobotu 21.10. 2023 v 15:30 nás však čeká prověrka největší, když v RŽ aréně budeme hostit ve formě hrající Dolní Dobrouč, která si svými střeleckými i defenzivními výkony sjednala okresní respekt a je pouhé 3 body za námi. Bude se tak jednat o přímý souboj o první flek. Uhájíme domácí neporazitelnost a odskočíme soupeři na 6 bodů? Provětráme skálopevnou dobroučskou obranu a vysušíme střelecký prach soupeře? To jsou otázky, na které budeme znát odpověď zhruba 2 hodiny po sobotním výkopu. Nenechte si to proto ujít “LIVE” a přijďte nás podpořit v tomto prestižním klání.

Papparazzi momentka z tajného trenérského tahu 😀