Starší přípravka 1.10.2017 Litomyšl

V neděli jsme měli ideální podmínky pro fotbal. Hezké podzimní počasí, kvalitní soupeři a povzbuzující fanoušci – rodiče.

Kluci a Adélka se všem odvděčili kvalitním fotbalem, chutí do hry a touhou po vítězství.

V prvním zápase proti Přelouči jsme měli herně navrch. Ale mnohdy pohledné akce nebyly dotaženy do gólu. Kdybychom hráli do půlnoci, asi bychom gól stejně nedali. Nutno dodat, že, kvůli našim myšlenkám na útok, soupeř chodil do brejků a náš brankář se mnohdy vyznamenal. Jak to většinou bývá, Přelouč nás z jednoho protiútoku potrestala a vstřelila vítězný gól. Škoda, ale fotbal se hraje na branky a ty jsme nedali.

Ve druhém zápase proti domácí Litomyšli jsme střeleckou smůlu protrhli brzy, již v 8. minutě jsme vedli 3:0. Opět jsme byli herně lepší, ale soupeř to nevzdal a nemilosrdně trestal naše zaváhání v obraně. Pět minut před koncem dokonce vyrovnal na 4:4.

Naši kluci a Adélka byli chvilku opařeni, ale vzali to za správný konec a dvě minuty před koncem po krásné kombinaci strhli vítězství na naši stranu. To jsme ještě v poslední vteřině zápasu potvrdili dalším gólem.

Libchavy – Přelouč                      0:1

Lichavy – Litomyšl                       6:4

Branky: Craig 3x, Honza, Fíša a Martin

Pozitiva a negativa:

Na tomto turnaji se nám dařily klasické „české uličky“ a hra jeden na jednoho. Špatně jsme házeli auty a vázla komunikace na hřišti.

V poli nastoupili: Adélka Rábová, Kuba Fišer, Martin Aubus, Craig Henderson, Štěpán Bašník, Matěj Vondra, Matěj Čermák, Petr Marhold, Dominik Bauer a Honza Dostál.
Brankář: Kuba Fišer a Matěj Čermák

Dresy pere: Martin Aubus – děkujeme

Trenér: Milan Šalda