St. žáci – KP – 4. a 5. kolo + Ondrášovka cup

Žamberk – Libchavy   0 : 5   (0:2)

V dalším kole jsme zavítali do nedalekého Žamberka. Celkem poklidné utkání jsme vyhráli v poměru 5:0. Branky vstřelili Dytrt, Kovář, Filip Diblík a 2 x Fikejz.

Sestava Libchav:

Jan Diblík – Honzík, Škrobánek, Svatoš, Filip Diblík, Kočí, Kovář, Dytrt, Komárek, Jariš, Fikejz

Starší žáci – Ondrášovka cup

Ve středu 19. 9. 2018 jsme na domácím hřišti přivítali celek z Moravské Třebové. Utkání se hrálo v rámci Ondrášovka cupu. Měli jsme možnost srovnání s celkem hrající Krajský přebor ve skupině A.

Fyzicky vyspělejšímu celku z Moravské Třebové jsme se dokázali vyrovnat v pohybu i důrazu a utkání mělo vyrovnaný průběh. V 10. minutě otevřel skóre po úniku Fikejz. V 12. minutě bylo vyrovnáno. Hostujícímu hráči jsme nechali až moc volného prostoru a ten nechytatelnou střelou za hranicí pokutového území nedal našemu brankáři šanci. Ve zbytku utkání bych si dovolil říct, že jsme působili fotbalovějším dojmem, ale to utkání nerozhoduje. Naopak naši borci se přesvědčili, že i malé zaváhání se nevyplácí a utkání se musí hrát naplno až do závěrečného hvizdu rozhodčího. Hosté dokázali využít naše zaváhaní v obraně a v 70. minutě krutě ztrestali naší nedůslednost. Tato jediná hrubka rozhodla o vítězství hostujícího celku z Moravské Třebové.

Starší žáci – 5. kolo KP skupina B

Libchavy – Přelouč   5 : 1   (1:1)

Mírnou převahu v úvodních minutách jsme využili v 7. minutě. Po přihrávce Fikejze napoprvé minul Komárek, ale za ním schovaný Filip Kočí se již nemýlil a vedli jsme 1:0. I dalším průběhu jsme měli mírně navrch, ale nepodařilo se nám přidat další branku. Ke kvalitě utkání přispěli i houževnatě hrající hosté. V 34. minutě bylo vyrovnáno na 1:1. Po centru z pravé strany zůstal ve vápně neobsazený hráč a ztrestal naší nedbalost v bránění. Utkání jsme zlomili na svou stranou ve 42. a 43. minutě po rychlých brankách Filipa Diblíka a Denise Komárka jsme již vedli 3:1. Ve zbývajících minutách jsme již nedovolili utkání dramatizovat. V 56. minutě skóroval s přispěním tečujícího hostujícího hráče Fikejz 4:1 a v 58. minutě přidal pátý gól Jarda Škrobánek.

Jan Diblík – Kalousek, Mucha, Škrobánek, Svatoš – Filip Diblík, Kočí, Kovář, Provazník – Fikejz, Komárek (Jariš, Honzík)