Sloupnice – Libchavy 3:4 pp (1:2)

Za krásného,dalo by se říct skoro letního počasí jsme zajíždeli na horkou půdu do nedaleké Sloupnice.

Mančaft nabuzen třemi výhrami v řadě, byl připraven navléknout další korálek na svoji vítěznou šňůru a po půl hodině hry tomu i průběh zápasu nasvědčoval.Ve 25.minutě  skóroval po skrumáži ve vápně sváteční střelec Matěj Jetmar,pro kterého to  byl opravdu vydařený víkend. Diváci se ani nestačili napít svého piva a o minutu později udeřila ve formě hrající ryšavá kometa Kuba Martinák, když žabickou z úrovně penalty přehodil nebohého brankáře. Chvíli poté mohl opět skórovat ale jeho zakončení při samostatném nájezdu nestojí ani za zmínku. Za zmínku stojí akce hned poté kdy Martinák předložil na zlatém podnose gólovku Vaňasovi,ovšem ten přestřelil a nejraději by se neviděl. Domácí o chvíli později snížili  díky svému kapitánovi na rozdíl jednoho gólů a  byla tu zápletka.

Náš vlažný úvod 2.poločasu se nám po čtvrthodince krutě vymstil.V 58.minutě náš hráč zaspal při bránění  rohového kopu a z následující skrumáže v našem malém vápně jsme inkasovali. O 7 minut později to bylo libchavské deja vu, když jsme dostali úplně stejný gól a domácí vedli.Naší bojovností jsme se dočkali zaslouženého vyrovnání když v 80.minute propadlý balon po standartce umístil do brány Jarda Blažek.Bylo jasné,že dojde na penalty a tak zase předvedl místní stratég Ždára jeden ze svých mistrovských tahů a v závěru zápasu poslal na hřiště univerzála Pelého,což se ukázalo jako zlomový moment.  Ten několika fauly v krátkém sledu naboural domácím psychiku ,Ti se následně sesypali a 2 penalty v rozstřelu poslali mimo, jednu lapil Pinec. A když Kuba M.,Hais  a Pelé své penalty nekompromisně proměnili (Bláža selhal),bylo o vítězi rozhodnuto.

Příští utkání se hraje v libchavském svatostánku v sobotu od 17:00 proti Jablonnemu.Prijdte nás podpořit a prodloužit s náma naši vítěznou sérii. Libchavy ole.

Napsal : Jakub Poláček