Překvapivé vítězství mladší přípravky „A“ na halovém turnaji ve Skutči – 25.11.2018

Opět v neděli, (25.11.2018) jsme jeli na další halový turnaj, tentokrát do Skutče. Neměli jsme žádné velké ambice, protože jsme neodjížděli v naší nejsilnější sestavě, nemoc některé hráče pro tentokrát vyřadila z možné účasti. A ani všichni ze zúčastněných nebyli zcela fit….Vzali jsme si  posily z „B“ a jak se později ukázalo, nedopadlo to vůbec špatně. Turnaje se zúčastnilo celkem 6 týmů – 2x z Hradce Králové (Gepardi a Tygři), Chrudim, Hlinsko, Horní Jelení a my. Hrálo se systémem každý s každým, vždy 1x 14 minut. A na základě bodového zisku bylo určeno konečné pořadí.

První zápas byl proti Hornímu Jelení a s nimi občas míváme trošku potíž a bývá to tuhý boj. A byl i tentokrát. Skóre jsme otevřeli my – gólem Honzíka, pak ale soupeř vyrovnal a čas rychle ubíhal… Nakonec ale David svoji ranou rozhodl o našem vítězství 2:1. To pro nás bylo moc fajn, první 3 body byly naše…

Druhý zápas byl proti Tygrům z Hradce Králové a ty se nám podařilo porazit góly Dandy a Matouše, tedy 2:0. Nutno podotknout, že Hradec nepřijel v sestavě, na kterou jsme zvyklí, začali jezdit s mladšími dětmi, které se učí….

Třetí zápas jsme hráli proti klukům z Chrudimi a ty jsme porazili také 2:0, góly Davida.

Další zápas byl proti Gepardům z Hradce Králové a i ty jsme porazili, překvapivě vcelku snadno. Góly si dali Kuba Krčál, Markétka, David a Matouš, dostali jsme jenom 1, takže vítězství 4:1.

Před posledním zápasem proti Hlinsku jsme už věděli, že jsme pravděpodobně vítězové celého turnaje, ale děti to nevěděly a makaly o 106… Nic se nevypouštělo, všichni běhali na maximum, konečné vítězství 3:1, na kterém se gólově podíleli David, Kuba Krčál a Markétka, pak bylo milou odměnou.

V ten den jsme sice neměli nejsilnější sestavu, to ale klukům a Markétce evidentně nevadilo, nevykolejilo je to, nepřestali si věřit, stále jim opakujeme, že každý zápas začíná 0:0 a šance jsou tak pro obě strany stejné. K vidění bylo mnoho hezkých akcí, ať už individuálních, tak krásných týmových, parádní nahrávky, hezké střely, prima spolupráce. Hezky se na to dívalo 🙂

Konečné pořadí nakonec bylo:

  1. TJ Sokol Libchavy
  2. AFK Horní Jelení
  3. MFK Chrudim
  4. FC Hlinsko
  5. FC Hradec Králové „Tygři“
  6. FC Hradec Králové „Gepardi“

Sestava Libchav: Markétka Karbulková, Kuba Krčál, Honzík Navrkal, Danda Pražák, Kuba Šinkovský, David Žďárský a Matouš Mucha.

Děkujeme dětem za předvedený výkon a budeme jim držet pěsti příští týden, kdy se představí před domácím publikem, na halovém turnaji v libchavské tělocvičně.

Trenéry tentokrát byli: Roman Žďárský a Břéťa Pražák

Zapsala: Zita Krčálová

Fotky z turnaje si můžete prohlédnout ZDE.