Muži A | I. B třída – VII. kolo

TJ SOKOL BYSTRÉ U POLIČKY – TJ SOKOL LIBCHAVY | 3:2 (pol. 1:1)

Nenavázali jsme na povedené domácí vystoupení a v okleštěné sestavě jsme padli jak “sedláci u Chlumce”.

Branky: 20. Drašar Vojtěch, 66. Peterka Jiří, 75. Peterka Jiří – 34. Ráb Richard (pen.), 51. Hodr Matěj (as. Ráb Richard)

Sestava:

Motyčka Filip

Svoboda Jakub  – Horníček Filip – Blažek Jaroslav – Žídek Radim

Boštík Michal – Flídr Petr – Jetmar Matěj – Hodr Matěj

Ráb Richard (79. Musil Jakub) – Pavlák Petr (32. Sýkora Daniel)

Připraveni pro rychlý zásah: Musil Jakub, Sýkora Daniel, vedoucí Veronika Moravcová (alias emergency sestra Agáta)

Ve slunné nedělní odpoledne jsme se vydali do malebného městysu Bystré u Poličky. Soupeř disponuje nováčkovským elánem a zaujetím. Na malém, nerovném a málo střiženém pažitu nás čekal náročný úkol. Bohužel jsme se museli obejít bez našeho “dvougeneračního” golmana Tomáše Koliho Kollerta, který čerpal zasloužený odpočinek kdesi v sanatoriu, dále také bez indisponovaného důsledného defendra Kuby Pešiny, jenž sváděl souboj s toaletou. Tvořivého stoperského záložníka Dana Ďuriše jsme také nechali doma, jelikož laboruje s dvojitým kotníkem. Mezi absentéry se zařadil také zkušený defendr Jarda David, který na výjezdy mimo Libchavy moc není. Chyběl i super hrdina minulého zápasu Michael Šrom. Šanci tak dostali jiní, jako například stoper s čapíma nohama, Jarda Blažek. Ačkoliv jsme nesehráli špatný zápas, na body to tentokrát nestačilo.

1. poločas:

Hned s úvodním hvizdem jsme se do soupeře zakousli. Rychlými brejky jsme domácím vyslali zdravici, že ofenziva je naše silná stránka. Po šancích Pavláka, který našel jen brankáře, a Ríši Rába, který sám na gólmana nevyzrál, jsme inkasovali. Nejspíše za odměnu a loajalitu. Dlouhý centr odkopl Radim Židek sice razantně, ale přesně na střed vápna, proti noze domácího Drašara, kterému míč s podivem vůbec neskočil, a tak uklidil krásnou a prudkou střelou pod horní lať – 1:0. Hrála se otevřená partie a domácí hrozili především s vyvedenými centry do vápna. Po jednom takovém se nám však podařilo zmocnit lopty a kopnout jí přes obranu, kam naběhl, div se za ním nekouřilo, Petr Pavlák. Jelikož byla velká pravděpodobnost, že poběží od půlky sám na bránu, musel zapnout rychlostní turbo. Na to však jeho stroj už není stavěn, takže si natrhnul stehenní sval a sotva došel k okénku pro pivo. (na tiskovce poté přiznal, že důvodem “únavy materiálu” byl nejspíše laktát ze středečního člunkového běhu a také pátečního tréninku, kdy nemohl asi 3 minuty nikomu předat babu – nemyšleno ženu, jakožto předat štafetu míčem – poznámka autora). 🙂 Na hrot se tak posunul Míša Boštík a místo něj vyplnil pravou zálohu Dan Sýkora. Gólostroj s obchodním názvem Ríša Ráb 2.0 se začal zahřívat. Po super obřím slalomu ve vápně byl podražen, a sám si penaltu proměnil. Jeho pokus byl sice zkříženinou Tondy Panenky a vykoplým krtkem, avšak to brankáře zmátlo, takže bylo srovnáno – 1:1.

2. poločas:

Do druhého poločasu jsme vlétli s vidinou, že zde můžeme urvat všechny body. Aktivní byl především Ríša Ráb, který dělal domácím zadákům problémy, především svým dobrým krytím míče. Po pěkně sehraném autovém vhazování od Dana Sýkory už bylo veselo. Ten našel Ríšu ve vápně, jenž si míč posunul hrudí do palebné pozice, aby pak vyslal pumelici z úhlu, kterou gólman neudržel, a z dorážející změti hráčů vyšel vítězně Mates Hodr, takže zvýšil na 1:2. Nebezpečnou hlavičku měl ještě Ríša Ráb, ale ta cíl nenašla. Následovala opět pěkná kombinace a rychlý průchod po pravém křídle. Ríša Ráb ideálně nacentroval na nejmenšího hráče na hřišti, Míšu Boštíka. Tomu přistál míč přesně na hlavě, ale bohužel neumístil optimálně, takže nechal vyniknout domácího brankáře Lánského, který vyrazil míč se štěstím, jen těsně mimo bránu. To bylo zajisté lomítko mezi výhrou a ztrátou. Dle osvědčeného pravidla “nedáš dostaneš”, se i soupeř vytáhl pohlednou akcí, kterou zakončil domácí ostrostřelec Peterka, který křížnou střelou o tyč vyrovnal na 2:2. Domácím jsme v 75. minutě nabídli laciný faul na hranici vápna. Ačkoliv se jednalo o pozici z úhlu, hosté ji rozehráli dle signálu, na který jsme trestuhodně nezareagovali. Posunuli míč do středu, kam si naběhl opět domácí Peterka a trefil pravou šibenici naší klece – 3:2. Na závěrečný nápor už nám nezbyly síly, jelikož krátce po vstřelení vítězného gólu, přišly mrákoty na našeho strojního kapitána Ríšu Rába. Ten nebyl asi dostatečně vnitřně promazán, a tak se poroučel nedobrovolně k zemi. Udělal si výlet do překrásného města Litomyšle, kde pak strávil celou noc. Nebylo to v hotelu Aplaus, nýbrž v místní léčebně.

Suma sumárum:

Přišli jsme o 3 body, 2 útočníky a soupeř se na nás bodově dotáhl. Pozitivní zprávou však je, že Ríša je již v pořádku a musí trochu zvolnit od náročného životního stylu. Příští týden nás čeká rezerva Lanškrouna, která se vytáhla na horké půdě v Heřmanicích, když dokázala plně bodovat a trochu tím degradovala naše vydřené vítězství na penalty z minulého kola. Bodovat doma je však nutnost. Přijďte se tedy mrknout. Věříme, že budeme dobře připraveni a zápas odjezdíme, jako oba poslední domácí duely.

Zápas začíná v sobotu 26.9. 2020 v 15:30 v RŽ aréně.