Muži A | I. B třída – V. kolo

TJ SOKOL BŘEZOVÁ NAD SVITAVOU – TJ SOKOL LIBCHAVY | 3:1 (pol. 3:0)

Drsné prozření, že pro fotbal je vhodnější se koncentrovat plných 90. min.! Ztráta všech bodů mrzí a ještě dlouho mrzet bude.

Branky: 2. Stupka Jan, 26. Rada Milan, 28. Roshan Filip (pen.) – 53. Ráb Richard pen. (as. Pavlák Petr – opět zkosen)

Sestava:

Kollert Tomáš

Svoboda Jakub (53. Sýkora Daniel)  – Horníček Filip – Duriš Daniel – Žídek Radim

Boštík Jaroslav (67. Šrom Michael) – Flídr Petr – Ráb Richard – Hodr Matěj

Boštík Michal (86. Musil Jakub) – Pavlák Petr

Připraveni: Musil Jakub, Šrom Michael, Sýkora Daniel, vedoucí Veronika Moravcová (alias hromosvodní přitahovač komárů)

Když jsme v sobotu zajížděli do Březové nad Svitavou, tak asi nikoho nenapadlo, že se nad námi začnou stahovat mračna už po prvním poločase. Že to nebude jednoduchý zápas jsme tušili, jelikož Březová měla za sebou dva vítězné zápasy s plným pytlem bodů. Další rozmnožovací proces jsme však chtěli jednoznačně zarazit. V malebném březovském stánku bylo mnoho z nás poprvé a tak jsme se na zápas těšili, možná i proto jsme tam byli už hodinu a půl předem. Začali jsme v trochu pozměněné sestavě, kdy nám chyběl stabilní slalomář a stoper Kuba Pešina, dále také tvořivý střední záložník Mates Jetty Jetmar, který v té době ještě stále chodil se šnorchlovací celoobličejovou maskou po chorvatských plážích. Rekordman v “počtu odehraných minut a vypitých piv” Jarda Blažek si šel ladit formu s B týmem a náš head coach a dirigent Tomáš Abt zase hlídal raut a bar na svatbě. Hosté nás nejprve chtěli rozhodit aktivním správcem, který si dával zjevně 24-hod. sekací závod Le Mans, jelikož sekal celý areál i přilehlé 1000 hektarové luky a háje. Asi nevěděl, že na řev sekačky jsme zvyklí z domácích podmínek, kde se “traktůrek” vypíná jen když se rozbije 🙂 Ale přejděme k fotbalu.

1. Poločas

Měli jsme opravdu “snový” start. Již ve 2. minutě náš gumový brankář Koli lovil míč ze sítě. Gól padl skoro totožný, jaký jsem obdrželi v minulém zápase od Opatovce. Zbytečný faul v dobré palebné pozici za vápnem. Nepovedený přímý kop domácího Stupky však nyní neproletěl zdí, ale rovnou mezi zdí a Jardou Boštíkem, kterému se od “Quasimodových zad” odrazil do protipohybu Koliho a tekli jsme 0:1. Domácí hráli jednoduchou, avšak vysoce obětavou a odvážnou hru. Nutno říci, že jsme jim to usnadnili, jelikož jsme byli všude minimálně o krok pozdě. Náš střed hřiště ve kterém v tomto zápase operoval “automat na branky” Ríša Ráb, jenž však nebyl vyvinut k bránění, byl vyklizen jako italská letoviska v době počátků pandemie. Domácí se na nás valili jako sověti na rudém náměstí a nám toho moc nevycházelo. To se podepsalo na druhém gólu, kdy i tentokrát naše snaha překonat obranu hostí ztroskotala na velkém vápně a následoval rychlý protiútok na naše poslední “4 kůly v plotě”, kterým nezbylo nic jiného než zatáhnout záchranou brzdu. Byl z toho další přímý kop, který hosté rozehráli snad stejně blbě, né-li hůře než první pokus. Ve změti těl se však míč odrazil od našeho hráče přímo na nohu Milana Rady, který ač přebíral míč v offsidové pozici, pohodlně zakončil. O offside se v případě našeho posledního doteku jednat asi nemohlo, takže jsme prohrávali už – 0:2. Třetí hřebíček do rakve přišel jako přes kopírku Konica Minolta C759SeriesPCL, kdy jsme opět propadli v útočné fázi a i nyní nás hosté rychlým kontrem převálcovali a obranu rozebrali, takže z toho vyplynula jasná penalta, kterou ještě jasněji proměnil Roshan a už bylo opravdu zle – 0:3. Vysvobodila nás pouze píšťalka ukončující první poločas.

2. Poločas:

Po jasné promluvě v kabině a vzpomínkách na památný zápas s Moravskou Třebovou, který jsme dokázali otočit ze stejného stavu na 4:3, jsme se odhodlaně pustili na plac napravit reputaci. Do automatu na branky jsme vhodili “drobák” a poslali ho do útoku. Míša Boštík, jelikož na hřišti svým pohybem působí pro soupeře jako otravná vosička, začal vyplňovat střed hřiště přesně tak, jak bylo potřeba. Převzali jsme plně otěže zápasu. Hecovali jsme se a cítili šanci. Konečně nám bylo v 53. minutě veselo. Po krásné akci, kdy si pohybem mezi beky řekl o nahrávku od Petra Flídra, Petr Pavlák a zkušeně si došel pro penaltu, jelikož mu už nic jiného nezbývalo. Exekuce se ujal “plechový stroj” Ríša Ráb, který se zpočátku po place pohyboval jako “Žofré Pejrak” jelikož ho táhl stehenní sval. Po zkušeně proměněné penaltě však bolest odezněla a přišla gólová chuť. Hosté zjevně začali trochu propadat panice a rázem to byli oni, jenž byli všude o krok pozdě. Hra se přitvrdila. Po jednom trestném kopu přišel krásný moment, když si Ríša zpracoval míč a z half-voleje trefil přesně. Gól však nebyl uznán z podezření, že si při této “profesorské činnosti” pomohl rukou, ramenem nebo paží? Kdo ví, avšak VAR v březové nemají, takže se výsledek bohužel nezměnil. Stále jsme bušili jak “hluchý do vrat” březovské defenzivy. Po jedné krásné akci se nám podařilo zase rozvlnit síť a i zde v tom měl minimálně dva prsty Ríša Ráb, ale i pro tentokrát nám nebyla radost dopřána, i když si troufáme tvrdit, že se jednalo o totožnou situaci, ze které vsítili domácí druhý gól. Nezbylo nám nic jiného než bušit dál. Potlesk všech přítomných si ještě vysloužil náš “gólostroj RR20” asi nejkrásnějším fotbalovým momentem, když vystřihl nůžky na hranici velkého vápna po vzoru Zlatana Ibrahimoviče. Vyběhnuvšího brankáře by určitě překonal, ale k radosti mu zabránila špatně postavená branka, která měla být asi o 50 cm více vlevo. Na více jsme se již nezmohli. Některé situace jsme mohli vyřešit lépe, ale to je již poučení pro další zápasy.

Závěr:

Zjistili jsme, že když chceme všichni, tak to jde. Nyní nám to tam prostě nepadlo…vlastně padlo, ale rozhodčí byli proti. Měli jsme i obrovskou smůlu. (zde prosím pro rýpaly CTR+C a sdílet na lidovky, děkuji) 🙂 Začátek a celý první poločas nebyl optimální a handicap byl již příliš velký, takže jsme ztratili všechny body. Březová se začala obávat o výsledek, ale nechala na hřišti vše, takže byla zákonitě odměněna 3 body. Zápas sledovalo bezmála 300 platících diváků a ještě mnoho neplatících ze 4 vlakových souprav ČD a 2 RegioJetů 🙂

Nyní náš čeká lídr tabulky, který asi není třeba představovat. Přijďte se podívat osobně. Věříme, že se bude hrát útočný a kvalitní fotbal a sehrajeme v tomto utkání důstojnou roli jako tomu bylo loni na podzim, kde jsme sice prohráli 3:2, avšak zápas bavil nejen aktéry samotné, ale hlavně fanoušky.

Utkání proti Českým Heřmanicím začíná v sobotu 12.9. od 16:30 v naší RŽ aréně.

Fotky z utkání naleznete zde na FB Sokola Libchavy nebo Instagramu.