Muži A | I. B třída – III. kolo

TJ SOKOL POMEZÍ – TJ SOKOL LIBCHAVY | 1:3 (pol. 0:1)

Vybojované 3 body. Mužstvo ukázalo charakter a touhu vyhrávat. Hlavně pak při cestě domů 🙂

Branky:  77. Vaško Matěj – 35. Ráb Richard (as. Flídr Petr), 71. Pavlák Petr (as. Ráb Richard), 90. Ráb Richard z pen. (as. Pavlák – zkosen)

Sestava:

Kollert Tomáš

Svoboda Jakub (90. Musil Jakub) – Ďuriš Daniel – Pešina Jakub – Žídek Radim

Boštík Jaroslav – Flídr Petr (79. Horníček Filip) – Jetmar Matěj – Hodr Matěj

Ráb – Boštík Michal (57. Pavlák Petr)

Připraveni: Blažek Jaroslav, Pavlák Petr, Horníček Filip, Musil Jakub

Za krásného nedělního odpoledne jsme zavítali do lesní vsi, dříve zvané jako Limberk, ležící na pomezí Čech a Vysočiny, nyní nesoucí příznačný název Pomezí. Tento fotbalový soubor s A. třídními zkušenostmi nezačal letošní sezónu nikterak dobře. Jeho „neformu“ jsme naštěstí využili i my a tak jsme si odvezli všechny 3 body. I proto náš protivník zůstává nadále bez bodu a uzavírá tabulku I. B třídy. Zápas a především jeho závěr však nebyl vůbec jednoduchý.

Při absenci našeho lodivoda Tomáše Abta, odkoučoval zápas zastupující “Boss Matějka” alias Roman Žďárský, svého času také trávníkový guru libchavských „senoplaců“. Nyní přejdeme plynule k fotbalu.

I. poločas:

Ihned od prvních minut jsme to byli my, kdo se pokoušel kombinovat a být aktivní. Postupem času se hra vyrovnala a šance se střídaly rovným dílem. Ve většině případů se hrál ofenzivní fotbal hnaný neúprosně nahoru na hroty, jenž měly v popisu práce dovést kuličku do zasíťované klece. Toto samozřejmě v mnoha případech vybízelo k vysokým nakopávaným míčům, létajícím jako komety ve sluneční soustavě. A ruku v ruce to někoho vybízelo i k volejbalovým zákrokům, kdy to po jednom z nich, za Božskou ruku“ odnesl Ríša Ráb žlutou kartou, která o chvíli později mohla býti i rudá, za to, že míč chytil ještě před hvizdem paní sudí Barbory Jílkové. Naštěstí se to přešlo s humorem a pokračovalo se dále. V 35. minutě už jsme se přeci jen radovali, když si na pěkný a přesný centr od Petra Flídra naběhl právě Ríša Ráb a potvrdil roli zabijáka. Na prsa a pak z druhého doteku, přes padajícího brankáře Křemenáka, procpal loptu – 0:1. Domácí se pokoušeli o střely ze střední vzdálenosti, jelikož jim naši zadáci nic jiného nedovolili, ale ty neměly patřičnou přesnost.

II. poločas:

Hned z kraje druhé půle prahli domácí po vyrovnání. Nikterak se nepárali s kombinací a kopali míče na své kraje. Po jedné takové akci zacinkalo břevno Koliho brány. Oddechli jsme si a poslali na plac žolíka Petra Pavláka. Ten nejprve jen těsně minul bránu pro krásném centru Kuby Pešiny, který se vydal na zteč novému dobrodružství až z vlastní obranné poloviny. V 71. minutě už bylo veseleji, když si Petr Pavlák naběhl na hlavou prodloužený míč od Ríši Rába a dlouhou klikou obelstil brankáře Křemenáka, aby následně pohodlně zasunul míč, který se snažil ještě na “sáňkách” vykopnout domácí defender, leč marně – 0:2. To přineslo uklidnění, které záhy zhatil nejmenší, leč nejgólovější hráč domácích Matěj Vaško, kterému, zcela osamocenému, přistál míč po centru přímo na nohu na brankovou čáru, takže to již nešlo nedat. Domácí vycítili šanci a naši nervozitu, kdy se nám nedařilo moc držet balón a dostávali jsme se tak do stále většího tlaku. Létali nám do vápna centry jak z centrifugy. Jednou jsme dokonce zastoupili i skvěle chytajícího Koliho, na brankové čáře. Naštěstí se blížil konec a míče se zhostil na půlce Matěj Jetmar, posunul na Pavláka, který nastartoval nové motory z  NASA a pelášil směr brána. Ve vápně byl sražen, ale stačil ještě nahrát na zcela volného Dana Ďuriše, který již hledal vhodný roh branky, kam míč pověsí. Než stačil vystřelit, paní rozhodčí zasáhla a odpískala pokutový kop. Míč si vzal Ríša Ráb a poslal golmana na druhou stranu. Už bylo jasné, že nám 3 body nikdo nevezme. Euforie z výhry trvala do ranních hodin a pak se šlo zas do práce (někdo měl i dovolenou). 🙂

Žhavá novinka – exluzivně: Zápisky z lavičky

Kollert Tomáš – věčně mladý stařík, chytající v životní formě. Nezalekl se ani šibalskému pokusu o vlastence od Dana Ďuriše a sličným kozáčkem reflexivně zlikvidoval

Pešina Jakub – jeho bohulibé matující otočky stále platí. Věřil si a měl proč, navíc podpořil i útok. Odehrál výborný zápas

Svoboda Jakub – při jeho premiéře v základní sestavě odkopal a odtrkal parádně krajního beka. Vydal se ze všech sil a pak doplnil řádně tekutiny 🙂

Ďuriš Daniel – stoper ho moc nenaplňuje, ale nutno říci, že ho hraje zkušeně a fotbalově. Po posunutí na střed pookřál a chtěl dát krom vlastence i gól.

Flídr Petr – jeho monotónní až místy policejní zrychlení a otočky s balónem dělaly soupeřovi problémy. Adresoval vymazlený centr na Ríšu k úvodnímu gólu.

Matěj Jetmar – bojovný to klouček, který se chvílemi motal na středu hřiště jak vítr v bedně a to především proto, že se hra hrnula vzduchem a nezbylo mu nic jiného, než sledovat přehlídku vzducholodí. Když se hrálo přes něj, vždy měl patřičný tah na branku.

Žídek Radim – piloval a kousal, seč mu tygří zuby stačily. Ačkoliv nedal ani jednu patu, odehrál výborně.

Boštík Jarda – brousil lajnu jak dobře namydlený kulový blesk, prodíral se houštím a kapradím, rozdával opět rány na žebra, ale gól né a né padnout.

Mates Hodr – levého záložníka se zhostil s lehkostí úměrnému jeho věku a jeho fyzickým schopnostem. Byl všude dříve než soupeř, ale mohl být více využíván. Mohl dát gól, kdyby jen Ríša nechtěl dát gól.

Míša Boštík – srdcem může jít příkladem. Nyní se snažil jak mohl, ale proti velkým i vyzrálým obráncům to měl tentokrát hodně těžké.

Ríša Ráb – nejprve si popletl sporty. Měl asi za to, že je na míčovém sedmiboji v disciplíně “Bitch volejbal”. Pak už zas chtěl dát minimálně 5 gólů, ale koňské klapky na očích o poločase sundal, hrál týmově a i tak mohl vstřelit více gólů. A nakonec, světě div se, už má na kontě celkem 5 gólů.

Petr Pavlák – střídající pozici neznal a nevěděl, jak se má rozcvičovat, ale vlítl na plac a zařídil výhru, jako v dobách jeho největší slávy

Horníček Filip – nejprve si tupíroval své lokny pro lepší hlavičkové souboje a pak skutečně svojí výškou zachraňoval co se dalo

Blažek Jaroslav – ačkoliv nehrál, jeho donáška pizzy s Jalapeňos až na střídačku dala za vděk rozvoji nových zážitkových gastro služeb

Přijďte tedy zafandit na náš další domácí zápas proti týmu z Opatovce, který má nyní o bod více a při rovnosti skóre 8:4 to bude zajímavý duel. Zápas se hraje v sobotu 29.8. 2020 od 17:00 hod.