Muži A | I. B třída 2022/2023 – 16. kolo

LIBCHAVY – JANOV |  5:1 (pol. 2:0)

Konečně zodpovědný výkon s apetitem vyhrávat, proto 3 body zůstaly doma.

Góly: 14. Ráb Richard (pen.), 41. Pavlák Petr (as. Smíšek Daniel), 67. Horníček Filip (as. Žídek Radim), 70. Smíšek Daniel (as. Ráb Richard), 90. Smíšek Daniel (as. Pavlák Petr) – 86. Boháček Jan (pen.)

Hubálek Nikolas

Dvořák Václav – Vaňous Petr – Horníček Filip – Šrom Michael

Hodr Matěj (90. Kolář Šimon) –  Boštík Michal (73. Šrom Marek) – Smíšek Daniel – Žídek Radim

Ráb Richard (81. Kovář Jiří) – Pavlák Petr (C)

Připraveni: Motyčka Matěj (B), Šrom Marek, Kolář Šimon, Kovář Jiří, Hrabovský Jan

Náš první jarní špíl v eR-Žet aréně sliboval zajímavou podívanou. Čekal nás soupeř “Genovy”, jenž byl psychicky povzbuzen výhrou nad Sloupnicí z minulého kola. Terén byl díky aprílovému počasí poměrně těžký, ale nikterak nepříznivý. Hned od úvodních minut se pořádně jiskřilo na obou stranách a nebezpečných skluzů bylo jako v anglické Premier League. K naší radosti nám vyšel začátek na výbornou, ale pramenilo to především z našeho týmového odhodlání. Obrosvká chuť byla odměněna již ve 14. minutě úvodním gólem, když si do vápna “doběhl pro penaltu” Pavlák. Než si vyždímal trikot, Richard Ráb se již rozbíhal na penaltu. Tu uklidil nadmíru přesně a otevřel skóre zápasu – 1:0. Od této chvíle začali janovští řešit více rozhodčího než hru. My byli aktivní, čekali na chyby soupeře a hrozili z nebezpečných brejků, jako v případě Ríši Rába, který ho však nedokázal správně zužitkovat. Vysoko nad lesy mířil hlavou Horníček, který zůstal nepokryt po rohovém kopu. Hosté se snažili, ale naše defenzíva tentokráte pracovala kompaktně, takže janovští nijak výrazně branku neohrozili, až do kontroverzního momentu, který přišel cca po půl hodině hry. Hosté se již radovali z vyrovnávacícho gólu, avšak předčasně. Situaci údajně předcházel offside již v samém prvopočátku přihrávky. Dohráním akce s gólovou tečkou se celá situace proměnila v křivdu hostujících hráčů, kteří to těžce nesli. Bohužel zatím nemáme instalován VAR, a tak k jejich smůle hned inkasovali druhý gól, když si s hostujícím “Grande Paolem” pohrál Pavlák a zvýšil na 2:0.

Druhý poločas sliboval zajímavou zápletku a zvýšenou aktivitu hostujících hráčů. To se však příliš nekonalo, i když náš dlouhatánský čapájev Hubálek, vyřešil znamenitě pár gólových náznaků. Dle předpokladů se vrhli janovští ještě více do útočných ambic, především důrazný stoper, Pepa Strnad, chtěl projít přes všech 11 hráčů, a nutno dodat, že se mu to skoro i povedlo. Naše hladovost však byla silným oříškem, takže se na hostujícího golmana Křemenáka valil jeden útok za druhým. Vedení jsme nejprve zvýšili z rohového kopu, když si na Žídkův bochánek naběhl Horníček, a co nešlo předtím hlavou, prorval nohou – 3:0. Za 3. minuty se skóre měnilo znovu, když další kontra-rychlý výpad akceleroval k Rábovi, jenž s maximální přesnotí posunul Danovi Smíškovi, který pohodlně uklidil do janovské svatyně a radoval se ze svého premiérového gólu v dresu Libchav – 4:0

V 78. minutě měl rudo před očima hostující Ondřej Bureš, který neunesl frustraci a v přerušené hře si vyšlápl na nejmenšího hráče na hřišti, Míšu Boštíka, který rázem dominovým efektem odzbrojil dalšího janovského zadáka. Pro hráče Janova se již jednalo o druhou žlutou kartu, takže šel s předstihem “pustit teplou vodu do sprch”.

S blížícím se koncem zápasu přišel ještě další kontroverzní moment, přípomínající spíše autonomního vozemboucha, než penaltový zákrok. Zde se jednalo ze strany sudích, o jakýsi prapodivný druh kompenzace, každopádně i hosté se dočkali gólu z penalty a snížením na 4:1. Naštěstí nás to nemuselo dlouho mrzet, jelikož tečku za povedeným libchavským vystoupením udělalo “uprchlické duo”, které vyřešilo atak 2 na 1 a Pavlákův “stře-lob-centr-pas”, poslal mezi ty správné tyče svým druhým gólem Daniel Smíšek – 5:1.

V Libchavách po dlouhé době propukla vlna euforie a marně se hledala slova na zapomenutý pozápasový popěvek.

Ačkoliv jsme měli ze hry dobrý pocit, jedno vítězství pro nás nic neřeší. Musíme jít s chutí dál, jelikož boj k odvrácení sestupu bude ještě hodně těžký a trnitý.

Nyní nás čeká silný Dobříkov. Zápas sehrajeme na velikonoční neděli 9.4. 2023 ve 14:30 tamního času.