Muži A | I. B třída 2021/2021 – XVII. kolo

JABLONNÉ NAD ORLICÍ – SOKOL LIBCHAVY  | 2:1 (pol. 2:1)

Lacinné chyby nás opět stály body.

Góly: 25. Špaček Jakub, 44. Matějka Marek – 19. Boštík Jaroslav (as. Pavlák Petr)

Hubálek Nikolas

Musil Jakub – Ďuriš Daniel  – Horníček Filip – Flídr Petr (48. ČK)

Hodr Matěj – Boštík Michal – Boštík Jaroslav  – Žídek Radim (51. Kletečka Martin)

Šrom Michael – Pavlák Petr (C)

Připraveni: Abrahám Matěj, Kolář Šimon, Kletečka Martin

Na Velikonoční neděli jsme se museli obejít bez špílmachra Matěje Jetmara, jenž laboruje se střevy (to chce kmínový čaj, pozn. redakce), dále chyběl také David Hájek, jenž na elektro-kole objížděl Dolomity. Absenci díky zranění hlásil také stoper Jarda Blažek, kterému z přetrénování praskají úpony. Z únavy se omluvil také Kuba Svoboda, no a jak vypadá Tomáš Bohunek, to už nikdo nevíme. Pomoci tedy musel dorostenec Martin Kletečka a zanechal dobrý dojem. Trenérovi Tomášu Abtovi tedy přibylo pár vrásek a po závěrečném hvizdu pak ještě pár šedin.

První poločas jsme začali aktivně, ale vlastní zbrklostí jsme se nedostali k pořádnému ohrožení domácí branky. V 19. minutě využil chyby domácí obrany Pavlák, který adresoval přihrávku na volného Jardu Boštíka. Míč k němu přiskákal tak rafinovaně, že se do toho na vápně opřel se vší vervou a parádním half-volejem se postaral o to, že se lopta třepetala v levé šibenici jablonské svatyně – 0:1. Bošta zářil, jelikož hezčí gól asi ještě nedal. To však bylo z naší strany vše a domácí začali přebírat otěže zápasu. Nám se snaha upřít nedala, ale domácí byli u všeho o krok dříve, z čehož pramenily také dva naše zbytečné fauly na půlce, které byly zákonitě ohodnoceny žlutou kartičkou.

Ze stupňovaného tlaku se Matesovi Hodrovi nepovedlo kopnout do míče s větší razancí a vítr snesl nakoplou kuličku přesně k nohám Ličky, jenž míč vrátil centrem do vápna, kde byl na malém vápně zaparkován jak náš golman Nikolas Hubálek, tak i domácí Špaček, který jemnou tečí umístil míč do branky. Ač to zavánělo offsidem tak nutno uznat, že vše bylo naprosto v pořádku a bylo vyrovnáno -1:1. Když už se schylovalo k poločasu, tak domácí udeřili prodruhé. Ze zbytečného rohu jsme ještě zbytečněji nepokryli jablonského Matějku a domácí se ujali vedení – 2:1.

Do druhého poločasu jsme šli se vztyčenými hlavami. Vítr z plachet nám však sebral již ve 48. minutě mladý rozhodčí Vykopal, který pomerně necitlivě posoudil šlapák Petra Flídra, který však již jednu žlutou kartu měl, takže se odebral osamocen do sprch. Před námi stála zajímavá výzva. Vzhledem k marodce, která nás předcházela bylo zřejmé, že se musíme vydat „na morál“ a nějaké bolístky hodit za hlavu. Hned v 50. minutě musel bohužel pro “lýtkový koňar” střídat Radim Žídek, což nám moc pozitiv nedávalo. Domácí prahli po pojistce skóre, ale naše bojovnost jim v tom zdárně bránila. Nezabředli jsme však do defenzivy, ale snažili jsme se o rychlé výpady, což se nám poměrně dařilo, ale větší ohrožení brány z toho nebylo. Asi cca 12. min. před koncem přišla klíčová situace. Pavlák si chytře vyčkal na zpětnou rozehrávku stoperské dvojce domácích, kterou následně vypíchl a pelášil od středového kruhu zcela sám na brankáře s jasnou vidinou gólu v oslabení. Nabízelo se asi 1000x možností jak skórovat, ale z přemíry přemýšlení z toho nakonec vzešel blafák do beckhandu. Ačkoliv se dalo skórovat, následovala série zasekávaček jako z Fify 98, která vedla pouze k rohovému kopu, takže z toho bylo trochu fiasko. Další gól jsme sice již neobdrželi, ale ani nevstřelili, takže jsme prohráli nejtěsnějším rozdílem a opět po našich zbytečných chybách.

Přinášíme Vám exkluzivní rozhovor s frustrovaným paličem roku, Petrem Pavlákem.

Proč jste nedal gól?

Běžte do ř*ti paparazzi? Nafackoval bych si. Tohle jsem měl dát, ale profesionálně i zkušeně jsem to zazdil. Budí mě to i v noci. Musím to napravit hned v sobotu.

Další utkání sehrajeme v sobotu 23. 4. 2022 na domácím hřišti proti týmu z Bystrého.

Přijďte nám fandit. Snad vyjde počasí a také náše ztracená forma.