Krajský přebor – mladší přípravka (ročník 2010) – 23.9.2017 – Letohrad

K dalšímu kolu krajského přeboru jsme tentokrát vyjeli v sobotu 23.9. s týmem mladší přípravky (ročník 2010) do Letohradu. Bylo ošklivé sychravé podzimní počasí, zima a mrholení, a když jsme nastupovali k prvnímu zápasu proti Svitavám, rozpršelo se naplno… Klukům ani Markétce v brance to nevadilo, pustili se s chutí do boje. Ale jak bylo mokro, smekalo se to, balón klouzal a odskakoval jinak, než naši hráči čekali, mělo to vliv i na vývoj hry. Bylo to bojovné a urputné – z obou stran. O gólové šance nebyla nouze, ale k finálovému zakončení oběma stranám vždy malý kousíček chyběl. Navíc opravdu dobře zachytali strážci branek, takže nepustili za svá záda žádnou střelu a my po hodně dlouhé době zaznamenali bezbrankovou remízu. A protože se v krajském přeboru na konci nevyhlašuje pořadí, nepřistupovalo se ani ke kopání pokutových kopů, aby se zápas rozhodl. Takže výsledek 0:0.

V kabině přišlo pár výtek ze strany trenéra, výzvy k jednotlivým hráčům, v čem se mají zlepšit, kdo se má trošku „probudit“, aby si vzpomněli, co se dělá na trénincích, na co se poslední dobou zaměřují, že to jsou kličky, zmást soupeře naznačenou střelou a obejít si ho, pomoci si nahrávkami i dozadu přes obranu. Ale přišla i pochvala za odvedený bojovný výkon.

Druhý zápas nás čekal proti Pardubicím „A“ a tam se nám konečně začaly více dařit fotbalové akce, přihrávky, náznak nějaké té kličky, rychlejší pohyb, být dříve u míče než soupeř, trochu se rozhlédnout po spoluhráčích a nepálit to „z první“ do chumlu. A i góly přicházely… do poločasu se prosadil David a 3x Kuba, ale taky jsme 3 branky obdržely, takže poločasový výsledek 4:3 sliboval napínavou druhou polovinu hru. A kluci měli v ten den chuť hrát, což bylo důležité a i tím soupeře přehrávali. Góly ještě přidali David a 2x Kuba, kluci z Pardubic dali už jen 1 gól, takže konečné skóre bylo 7:4, ale hlavně dobrý pocit z povedeného zápasu.

O přestávce přišlo opět pár doporučení ze strany trenéra, kdo se má na co ještě zaměřit, co si vyzkoušet a kde přidat….

A ve třetím zápase proti týmu Pardubice „B“  se kluci snažili předvést vše, co už umí… a je potřeba je za to pochválit, protože se opravdu snažili. K radosti trenéra se dařily sbíhané rohové kopy, kdy z jednoho dal gól David, ze druhého Kuba, Honzik, který z důvodu zranění o prázdninách dlouho netrénoval, tak si krásně „povodil“ a obehrál všechny 4 protihráče, dělal krásné kličky, za které byl po zásluze pochválen a střelecky se začalo dařit také Jonášovi, který po pěkných přihrávkách spoluhráčů dal 2 góly. V poločase jsme vyhrávali již 5:1, takže ve druhé půli mohl trenér trochu zamíchat sestavou a kluky z obrany poslat do útoku a naopak útočníci si vyzkoušeli i práci v obraně. A všem to šlo velice hezky, přidali ještě další 3 góly a uzavřeli tak konečné skóre na 8:1.

Celkem jsme tedy dali 15 gólů a 5 dostali, takže i skóre bylo velmi slušné. Trefili se: 7x Kuba, 5x David, 2x Jonáš a 1x Matěj.

My diváci, ale myslím si, že i trenér, byl s předvedeným výkonem tentokrát velice spokojen a my budeme klukům a Markétce v brance držet pěsti a přát jim, ať se jim tak daří i nadále. Příští týden bude tým zajíždět do Svitav.

Sestava týmu: Markétka Karbulková, Kuba Krčál, Jonáš Fajfr, Honza Navrkal, David Žďárský, Matěj Schauer a Matouš Mucha.

Trenér: Roman Žďárský

Fotky z turnaje si můžete prohlédnout ZDE.

Dresy perou: Krčálovi