Krajský přebor – mladší přípravka (ročník 2010) – 1.10.2017 – Svitavy

První říjnovou neděli jsme zajížděli na další turnaj soutěže krajského přeboru, tentokrát na hřiště do Svitav. Prvním týmem na poměření sil nám byla nalosována ústecká Jiskra, zápas byl velmi vyrovnaný, hra se přelévala ze strany na stranu, poločas skončil našim vedením  3:2, v druhém poločase jsme ještě přidali další tři branky, soupeř skóroval už jen jednou, tedy konečný výsledek 6:3. Branky 3x Petr, po jednom Matouš, David a Jonáš.

Druhé utkání bylo proti týmu z České Třebové. Po třech našich vyložených šancích, které jsme nedali a pravidla – nedáš dostaneš, jsme ve druhé minutě prohrávali 0:1, ale naši zabrali a zlepšili umístění našich střel a rázem jsme do poločasu otočili na 6:1, druhý poločas byl podobný jako první a my postupně zvyšovali své vedení na konečný výsledek 11:1. Branky 4x Petr, 3x Jonáš, 2x Honza a po jedné David s Matoušem.

Poslední utkání jsme sehráli s domácím týmem Svitav, minulý týden jsme s tímto soupeřem hráli bez branek, což není naším standardem. Dnes to bylo jinak – ujali jsme se vedení brankou Petra, ale během minuty jsme také inkasovali. Museli jsme přidat na obrátkách proti starším a větším dětem, což se podařilo, a do poločasu jsme nastříleli ještě tři branky. V druhém poločase soupeř na začátku snížil na 4:2, ale ve zbytku poločasu se trefovali už jen naši, konečný výsledek 7:2 pro libchavské barvy.

V turnaji se nám dařilo střídavě, chvilku jsme měli hluchá místa, chvilku jsme hráli pěkný fotbal. Potřebujeme zvýšit dětem sebevědomí, hlavně ve hře jeden na jednoho, nebát se udělat kličku, klidně i dvě. Potrénujeme a uvidíme. Další turnaj nás čeká v sobotu v Ústí nad Orlicí, všechny naše fanoušky tímto zveme.

Sestava: Markétka Karbulková, Petr Pávek, Jonáš Fajfr, Honza Navrkal, David Žďárský, Matouš Mucha, Matěj Schauer.

Fotky z turnaje si můžete prohlédnout ZDE.

Zapsal trenér: Roman Žďárský