2. Kolo | Stavona I. B třída Muži 2019/2020

SOKOL LIBCHAVY – LANŠKROUN “B”  5:2 (3:2)

Rychlý budíček, obrat a vlastní režie = další 3 body doma!

Branky: 4. Martinák Jakub, 33. Pavlák Petr, 34. Pavlák Petr, 57. Ráb Richard (pen.), 71. Hodr Matěj – 1. Petruň Pavel, 40. Kopecký David

Sestava:

Brankář: Hůlka Patrik

Daniel Sýkora (68. Blažek Jaroslav) – Pešina Jakub – David Jaroslav – Flídr Petr

Boštík Michal – Ďuriš Daniel (88. Horníček Filip)  – Ráb Richard (c) – Pavlák Petr (84. Rejent Pavel)

Martinák Jakub (63. Hodr Matěj) – Váně Lukáš

Střídačka: Rejent Pavel, Horníček Filip, Blažek Jaroslav, Hodr Matěj, Žídek Radim, Jakub Poláček (B)

 

1. Poločas: Povolíš – přitáhneš

Za krásného sobotního odpoledne jsme přivítali tradičního rivala z Lanškrouna. Trenér Tomáš Abt před zápasem apeloval, abychom to byli právě my, kdo převezme otěže zápasu a poučili se tak z předchozího zápasu v Pomezí. Agresivita nikoliv zákeřnost, pohyb a klid v rozehrávce i v koncovce. Důraz a fotbalovost. Moc jsme mu toho z jeho tužeb nesplnili. Utkání začalo asi o 15 vteřin dříve, než padla 17 hod. a na to nás nikdo nepřipravil. Domácí z první rozehrávky posunuli dozadu a pak zas dopředu, kde na delší balón vystoupil nejzkušenější hráč Jarda David, který snad udělal svoji největší kariérní minelu, když mu jasný balon odskočil, po fouknutí větrem, do strany a toho se zmocnil právě v 15 vteřině lanškrounský veterán Petruň, jenž pohotovou dělovkou z 25 metrů nedal brankáři Hůlkovi šanci. Ten dostal takto svůj vůbec první gól v libchavském dresu. Nutno říci, že asi i Petr Čech by tento balón, s ideální trajektorií, kontroloval pouze očima. K překvapení všech jsme tedy prohrávali 0:1. Lepší začátek jsme si „opravdu“ nemohli přát. To však nebylo zdaleka vše, co tento pestrý zápas sepsal za scénář.

Praktický ihned jsme se vzpamatovali ze šoku a snažili se hnát dopředu. Zvýšenou aktivitou nám byl přímý kop, kterým centroval do vápna Ríša Ráb. Odražený balón si zkušeně zpracoval na svou „zrezivělou plechovou hruď“ Jakub Martinák, který rázem pěkně a pohotově vymetl pravou horní část soupeřovi brány a již ve 4 minutě bylo srovnáno na 1-1.

Tento moment zvýšil aktivitu i na straně soupeře a hrál se poměrně bezstarostný fotbal, občas připomínající wimbledonské klání, ze strany na stranu, fyzicky poměrně náročný, avšak s menší fotbalovostí, protože často ztráta střídala ztrátu. Hra se poměrně přelévala a odsýpala. Následně ve 32. minutě přišla nenápadná akce, kdy si na vápně zpracoval míč Pavlák, otočil se kolem obránce a pohotově kopl do míče, jak do ho*vna, leč velice ladně míč přeplachtil lanškrounského strážce svatyně a k překvapením všech se od břevna odrazil za brankovou čáru 2-1. O minutu později jsme se vrhli do rychlého kontru po rohu soupeře. Míče se zmocnil Ríša Ráb, šlápl do vrtule a to stejné na levé straně Petr Pavlák, který má však vrtuli trochu větší, avšak s větším odporem vzduchu a delší brzdnou dráhou. Ideální přihrávkou mezi obránce Ríša adresoval právě na Pavláka, který ještě zrychlil a byl tak u míče o krok dříve, než vybíhající brankář, takže následoval „takříkajíc blafák do back-handu“ a následná střela do prázdné brány otočila ráz zápasu na naší stranu 3-1. Ideální scénář poklidného zápasu narušil až lanškrounský Kopecký, který ve 40 min. využil rychlý přesun po pravé straně, kdy jsme se nestihli vrátit do komplexní defenzívy. Z hranice vápna přišel opět povedený oblouček. Náš „Herkules Hůlis“ prakticky ještě do té doby nepocítil chuť balónu na svých rukavicích a ani tento moment nebyl výjimkou, jelikož byl přistižen v nedbalkách, trhajíc sedmikrásky za malým vápnem, takže nestihl rychleji zareagovat na milimetrový pokus, který se již podruhé v tomto zápase otřel „angličákem“ od břevna za brankovou čáru. O krásné momenty tedy v RŽ aréně nebyla nouze. Tento gól přiřkl poločasový výsledek 3:2 a zdaleka nic nebylo rozhodnuto.

2. Poločas: Jára Cimrman – Ležící spící

Druhý poločas byl z naší strany poměrně optimální. Již přibyla i rozehra a mnohem častěji jsme kombinovali a prakticky nepouštěli soupeře k vážnějšímu ohrožení branky. Ten postupem přibývajícího času uvadal a vidina výhry z hostujícího hřiště se mu stále vzdalovala. Nám vycházely i nahrávky a rychlé přechody do ofenzívy. Konečně jsme na hřišti dominovali. Vyústěním našeho snažení bylo několik šancí korunované penaltovým zákrokem na Ríšu Rába, který si neomylně přivlastnil “kuličku” a šel si dát gól. Nutno říci, že lanškrounský brankář vystihl směr, ale gólu zabránit nedokázal. Po krásném nadýchaném centru, od Kuby Pešiny, si nůžky vystřihl Pavlák, ale ke vstřelení hattricku mu stál v cestě obránce, který jeho pokus odvrátil pouze na roh. Gólových šancí jsme měli dosti, ale ujala se až vyvedená akce, kdy navrátilec do sestavy Dan Ďuriš, vysunul našeho benjamínka Matese “Geppyho” Hodra, který mazácky umístil “tváří v tvář” brankáři k bližší tyči a stanovil tak konečný účet zápasu.

V samotném závěru si mohl gólem polepšit také Pavel Rejent, který se však zalekl velké brány a kulatého míče, že v jasné “tutovce” raději posunul na Lukáše Váněho, který se zase zalekl této nahrávky, takže z toho bylo velké hnědé…..nic.. A rázem hlavní rozhodčí ukončila zápas. Bereme všechny 3 body a držíme si stále neporazitelnost.

Nyní nás v neděli 25. 8. 2019 čeká velmi důležitý a náročný zápas v Jablonném nad Orlicí. Přijeďte tedy podpořit žluto-černou mašinu, aby dovedla zdárně ke 3 bodům i tento “špiel”. Zápas začíná v 16:00 hod.