12. Kolo | Stavona I. B třída Muži 2019/2020

SOKOL LIBCHAVY – SOKOL ČESKÉ HEŘMANICE | 2:3 (poločas 0:2)

Veledůležitý zápas, ve kterém jsme utržili lekci z produktivity.

Branky: 60. Kučera Martin (vlastní), 83. Pavlák Petr (as. Žídek Radim) – 32. Ostřížek Jiří, 39. Mach Lukáš, 81. Mach Lukáš

Brankář: Hůlka Patrik

Flídr Petr – Pešina Jakub – David Jaroslav – Žídek Radim

Boštík Michal (72. Boštík Jaroslav) – Duriš Daniel – Jetmar Matěj  – Pavlák Petr

Váně Lukáš – Ráb Richard (k)

Připraveni: Šrom Michael, Blažek Jaroslav, Rejent Pavel, Boštík Jaroslav, Poláček Jakub (B)

Diváků: přes 200 ale platila jen polovina 🙂

Předzápasová šuškanda z kuloárů:

Poslední domácí zápas jsme si pozvali soupeře z Českých Heřmanic, budícího respekt, alespoň co se předsezónních prognóz a statistik týče. Že se jedná o postupového kandidáta hovoří i skóre a počet bodů, které měl náš soupeř do tohoto zápasu v poměru 47:15 a na kontě o 6 bodů více jak my, tedy 27 b. V případě výhry bychom se k nim přiblížili, ale to bychom museli být minimálně o polovinu produktivnější jak soupeř, v jehož řadách nechyběla zkušenost a fotbalové nadšení ala “doktor Chocholoušek” Lukáš Mach nebo slávistický futsalista Martin Brychta. Na poslední třetinu zápasu nastoupil také ligami ostřílený Tomáš Jirsák, kterého však zužuje vleklé svalové zranění. Na tento prestižní zápas jsme si pozvali věhlasný a regionem vyhlášený Fan Club z nedalekého Černovíru. Připravené choreo a pyro show, v podání našich klubových barev, nemělo chybu. Jejich symfonický projev s vuvuzelovými, bubnovými a trubkovými tóny halasil v uchu početnému publiku i samotným hráčům. Atmosféra byla opravdu fantastická a na místní soutěž nevídaná, takže za tuto “družbu” s místním klubem, jim patří převeliké poděkování. Vydrželi nás povzbuzovat celých 91 minut, ačkoliv nám moc štěstí nepřinesli a poprvé v této sezóně jsme v RŽ aréně okusili, jak chutná porážka. Již nyní se však těšíme, že i v jarní části nás zavítají svými decibely podpořit. Předpokládalo se také, že na hřiště během zápasu vnikne náš zraněný revolucionář Kuba Martinák, a jeho “nekližé” s tygrovanými tangy bude “ozdobou” tohoto klání. Obavy se však nakonec nepotvrdily 🙂

I. Poločas:

Zápas začal za bouřlivé atmosféry bez svazujícího respektu. Ihned od prvních minut jsme se do soupeře zakousli a byli jsme to my, kdo převzal úvodní iniciativu. Hned v prvních minutách vyslal levačkou vizitku Pavlák, ale odražený míč po zákroku heřmanického brankáře, nikdo nedokázal dorazit do brány. Po chvilce pálil z hranice vápna opět Pavlák, ale jeho střela šla pouze do středu brány, takže si s ní gólman bez větších komplikací poradil. Soupeř se mnohokrát v zápase, a především poměrně snadno, dostával do rychlého přečíslení a skoro s menstruační pravidelností jejich útočný val končil na kopačkách hostujícího útočníka a kanonýra, Lukáše Macha, kterého v tomto zápase strážil náš velezkušený defender Jarda David. Nutno říci, že vzájemných soubojů této dvojice, mimo jiné bývalých spoluhráčů, bylo v zápase vidět nespočet. Skoro celý poločas se mu to dařilo na jedničku a tak jsme to mohli být my, kdo se ujme vedení. Po naší krásné kombinaci, kdy Ríša Ráb prohodil míč mezi heřmanické obránce na Lukáš Váněho, jenž se tím pádem řítil sám na hostujícího gólmana, avšak ke vší smůle poslal míč jen o dva krtičáky vedle brány. O pár minut později jsme opět zahrozili. Dan Ďuriš vyslal po levé lajně Pavláka, který předložil na penaltu Lukáši Váněmu a ten opět “tváří v tvář” s brankářem již podruhé v zápase střelecky selhal. Místo bujaré oslavy vstřelené branky počastoval míčem facelift brankáře Řeháka. Mohli jsme tak vést 2:0 a kdoví jak by se utkání vyvíjelo dále. Hosté následně využili rychlé přečíslení a propad celé zálohy i obrany. Do úniku se dostal heřmanický Ostřížek a našemu brankáři Hůlkovi chyběla jen o dvě čísla větší kopačka, aby zabránil kličce hostujícího forwarda, který pak pohodlně otevřel účet zápasu – 0:1. Za dalších pár minut se skóre měnilo znovu. To když právě Mach zkušeně “šajtlí” přizvedl prudkou přízemní přihrávku do vápna. Míč se zvedl až do břevna a od něj bohužel za brankovou čáru. Místo vedení 2:0 bylo skóre přesně naopak. Mohlo být však ještě hůře, když heřmaničští rozehráli standardní situaci ze 35 metrů ostrou střelou, která se nesla přímo do šibenice, ale pak začala trochu klesat, asi o 10 stupňů jižní šířky, a vyprášila tak pouze tyč. To bylo za poločas vše.

II. Poločas:

Druhý poločas jsme byli odhodlání s výsledkem něco udělat a začít proměňovat šance, ale i ve druhé půli nás sráželi vlastní nepřesnosti, které jsme však napravovali naší bojovností a chutí prahnoucí po skalpu Heřmanic. Zápas byl tak velice zajímavý jak pro diváka, tak i pro samotné aktéry. Ještě zajímavější, především pro domácí fanoušky, začal být v 60 minutě, kdy jsme vstřelili branku z rohu. Možná první v této podzimní sezóně. Musel nám k ní však pomoci svým výstavním vlastencem hostující Kučera, který hlavou poslal přesně do horního rohu své branky. Kdyby tak neučinil, asi by to dopadlo úplně stejně, jelikož míč sebral Danovi Durišovi z hlavy. V 70 minutě jsme měli opět mega šanci, když Ríša Ráb vracel zkušeně pod sebe na penaltu, kde si přímo proti levé noze nacupital Pavlák, leč prudkou a umístěnou střelu pod břevno si dosud nevyjasněným způsobem našel hostující čaroděj, který se zjevil tam, kde by ho nečekala ani Královna Alžběta. Jen díky jeho zákroku tak zůstal stav beze změny. V 81. minutě zápasu jsme se přesvědčili, jak je důležité míti zkušeného útočníka, který prakticky z “exkrementu” vyčaruje dva rozhodující góly. Nedorozumění Kuby Pešiny a Radima Žídka, jenž se sami sobě pletli navzájem, využil k popíchnutí míče Lukáš Mach a míč se k překvapení našeho brankáře Hůlky, ocitl za naší brankovou čárou již potřetí. Byl z toho tak velice laciný gól, který se však ukázal jako vítězný. Prakticky o dvě minuty později si Petr Pavlák spravil alespoň trochu chuť, když si naběhl na pas od Radima Žídka, přelstil 2 obránce a jeho nahrávku do prázdné brány zpacifikoval gólman Řehák tak nešťastně, že se míč dostal zpět k Pavlákovi, který již měl snadnou úlohu – 2:3. Na následný závěrečný tlak nám nezbylo moc sil a tak jsme poprvé v sezóně padli ve vlastním hradě.

Závěrem:

Po individuální stránce jsme za soupeřem z Českých Heřmanic trochu zaostávali, ale na šance jsme jej naopak předčili. Bohužel za ty se body nesbírají. Sami jsme vytvářeli příležitosti pro soupeře vlastními nepřesnostmi, které pramenili z fotbalové nezkušenosti či přílišné zbrklosti, především ve finální fázi. Věříme, že nám proměňování šancí půjde lépe v posledním zápase podzimu, na který zavítáme na letiště v Moravské Třebové. Zápas se hraje tuto neděli již ve 13:30! Dopřejte si tedy nědělní kachničku s 8-mi knedlíky a přijďte nás ještě naposledy v tomto roce podpořit. Odjezd autobusu je již v 11:30 od Džbánu.

P.S. Info pro fanoušky, kteří jedou autokarem. Vezměte si kachnu s knedlíky do jídlonošů..naši chlapci potřebují zesílit…až na výjimky, ale to bych nerozebíral.

Společné předzápasové foto, na kterém ještě chybí Mates Hodr užívajíc si zážitku z volného pádu, dále dlouhodobě zraněný “kolenovaz” Tomáš Paukert a samozřejmě distancovaný David Hájek, který však v době focení rozdával rozhovory a podpisy do památníčků sličných dam i mládenců.

Horní řada zleva: Martinák Jakub, Hůlka Patrik, Blažek Jaroslav, Boštík Jaroslav, Flídr Petr, Pešina Jakub, Váně Lukáš, Ráb Richard, Poláček Jakub, Ďuriš Daniel, Abt Tomáš (trenér)

Dolní řada zleva: Moravcová Veronika (vedoucí mužstva), Rejent Pavel, Pavlák Petr, Žídek Radim, Boštík Michal, Jetmar Matěj, Šrom Michael, David Jaroslav