Zhodnocení podzimu 2019

LIBCHAVSKÝ FOTBAL – PODZIM 2019

HODNOCENÍ JEDNOTLIVÝCH TÝMŮ

 

A MUŽSTVO

Po podzimní části sezóny 2019/20 skončilo mužstvo na 4. místě se ziskem 24 bodů a aktivním skóre 43:24 Nejlepším našim střelcem se stal Petr Pavlák, který vstřelil 14 branek, v těsném závěsu byl Ríša Ráb, který vstřelil 12 branek. Za zmínku stojí střelecký koncert Petra Pavláka, který v zápase se Žichlínkem vstřelil 7 branek. Mužstvo se musí vyvarovat zbytečných ztrát v zápasech s Jablonným, Kunčinou a Sloupnicí, kde jsme soupeřům body darovali. Opakem byl domácí zápas se Žichlínkem kde si naše mužstvo otevřelo střelnici a vyhrálo 12:1.

V zimní přestávce se chceme kvalitně připravit na jarní sezónu a pokusit se atakovat přední příčky. Poděkování patří vedení klubu za vytvořené podmínky a především naším věrným fanouškům, kteří nás jezdí povzbuzovat i na venkovní zápasy.

Trenér: Tomáš Abt

Trenér brankářů: Tomáš Kollert

Vedoucí mužstva: Veronika Moravcová

 

Napsal: Tomáš Abt

 

 

DOROST

Podzimní část sezóny jsme zahájili přípravou v závěru července a ukončili poslední víkend v listopadu sehráním závěrečného mistrovského utkání v Chrudimi. Soutěž (Krajský přebor Pardubického kraje) byla v letošním roce velmi náročná, neboť v ní figurovalo 18 mužstev, což obnášelo sehrání 17 mistrovských utkání. První část podzimu se nám celkem výsledkově povedla, v druhé již naše výkony postrádaly patřičnou kvalitu. Počet vyhraných zápasů (9) však v konečném vyznění překračuje počet zápasů prohraných (8). Tréninkový proces se odehrával třikrát týdně v prostorách našeho hřiště s tím, že se jej celkem pravidelně účastnila většina z 21 hráčů, kteří tvoří kádr dorosteneckého mužstva.

Trénování se věnoval kolektiv trenérů: Ondra Hlaváček, Jirka Faltys, Martin Brodský a Tomáš Kollert

Napsal: Tomáš Kollert

 

 

 

 

MLADŠÍ a STARŠÍ ŽÁCI

O kolektiv starších i mladších žáku se společně starají Petr Musil, Richard Ráb, Richard Prášil, David Fišer, Milan Šalda, Pavel Rejent ml. a Radim Žídek.

Oba celky trénují 3 x týdně a tréninková docházka je na dobré úrovni. Žákovské mužstva hrají krajský přebor pardubického kraje – skupinu B.

Na podzim jsme odehráli 11 soutěžních utkání. Mladší žáci si vedou na výbornou a v polovině soutěže jsou na druhém místě průběžné tabulky. Rozdílovým hráčem v mladších žácích je Craig Henderson, který vede tabulku střelců soutěže. Další významný počin zaznamenala Adéla Vrabcová, která se dostala do reprezentačního výběru Moravy v kategorii dívek.

Starší žáci sice srdnatě bojují, ale většinou na své fyzicky zdatnější soupeře nestačí. V polovině soutěže jsou na 11. místě. Absence hráčů vrcholového ročníku 2005 je velmi citelná, ale přináší dobré vyhlídky na příští rok pro ročník 2006 a 2007. Tento rok kluci sbírají cenné zkušenosti a věřím, že v příštím soutěžním ročníku je zcela jistě zužitkujeme.

Napsal: Petr Musil

 

STARŠÍ PŘÍPRAVKA

Jaký byl podzim u týmu starší přípravky (roč.2009 + 2010)???

Před zahájením nové fotbalové sezóny 2019/2020 nás, tedy „bývalý“ ročník mladší přípravky 2010, čekalo několik změn… ročník narození 2010 se spojil s ročníkem 2009 a společně tak vytvořily nový tým „starší přípravka“. A zároveň tento tým převzali noví trenéři – jako hlavní trenér pan Zdeněk Kocman, jeho asistentem je pan Ladislav Pachta a jim jsou k dispozici další asistenti – Petr Flídr a Martin Rybka.

Trenér Zdeněk Kocman předal svoje krátké zhodnocení podzimní sezony….

Tréninkový proces začal tradičním soustředěním na hřišti u Myslivecké chaty v termínu od 5. 8. do 9.8.2019. Podmínky pro trénování byly výborné, hřiště bylo vždy připravené a počasí bylo nádherné. Účastnili se téměř všichni hráči, což bylo prima pro vzájemné poznání se a naladění se před sezonou.

Po soustředění probíhaly tréninkové jednotky pro ty hráče, kteří zrovna mohli a nebyli někde na táborech, dovolených, u babiček…. Ale od září již začal standardní tréninkový plán – 3x týdně – pondělí, středa, pátek, kdy se využívaly postupně všechny tréninkové i hrací plochy – hřiště u Myslivecké chaty, hřiště s umělou trávou i hlavní hřiště. Do kádru starší přípravky nastoupilo celkem 22 hráčů, z čehož bylo 12 hráčů ročníku 2010 a 10 hráčů ročníku 2009. Během podzimu postupně ukončili činnost 3 hráči (na vlastní žádost) a kádr posílil jeden nováček ročníku 2009.

Ještě o prázdninách se tým zúčastnil tradičního turnaje v Opočně (24.8.), odkud si odvezli krásné (i když trochu „bolavé“ 4.místo).

Celý tým starší přípravky byl podle herní kvality hráčů rozdělen na tým „A“ a tým „B“. Od září pak hráči nastupovali ve 2 soutěžích – hráli Krajskou soutěž starších přípravek (primárně hráči týmu „A“) a Okresní přebor starších přípravek (primárně hráči týmu „B“). V obou těchto soutěžích dosahovali výborných výsledků. Tým „A“ z 21 utkání 17 z nich vyhrál, ve 2 případech remizoval a pouze 2 utkání z celého podzimu podlehl soupeři. Konečné skóre bylo v náš prospěch v poměru 177 vstřelených :29 obdržených branek. Tým „B“ měl poměr utkání stejný – z 21 zápasů jich 17 vyhráli, 2 remizovali a 2 prohráli a jejich skóre bylo 172:46.

V průběhu podzimu si na sebe postupně všichni zvykli (trenéři na svoje svěřence i obráceně – hráči na svoje trenéry, ale sžívali se i rodiče s novými trenéry a jejich přístupy).

Novinkou pro ročník 2010 je, že se již velmi zřídka trénuje v tělocvičně, pokud počasí jen trochu dovoluje, stále se trénuje venku, což by mělo postupně blahodárně prospět i imunitě všech hráčů…

Nyní nás čeká do konce roku už jen tradiční domácí vánoční turnaj (v sobotu 7.12) a pak setkání na ukončení roku a vánoční odpočinek, prázdniny, dárečky, cukroví, pohádky a domácí pohodička…. J

Děkujeme všem, kteří náš tým sledují a drží nám pěsti, děkujeme dětem za jejich snahu neustále se zlepšovat, děkujeme trenérům za to, že se ve svém volném čase věnují našim dětem a jejich sportovnímu rozvoji a všem přejeme krásné prožití vánočních svátků a hodně zdraví a spokojenosti do roku 2020.

Za tým rodičů a fanoušků starší přípravky sepsala těchto pár řádků.

Zita Krčálová

 

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA

Podzimní část jsme zahájili společně se starší přípravkou fotbalovým kempem na myslivně začátkem srpna. Kluci v průběhu týdne něco natrénovali, v lese stavěli po celý týden bunkry, které následně v pátek rozebrali a uklidili, aby nezůstal nepořádek 🙂 a hlavně tmelili kolektiv. Plné tréninky začali od třetího srpnového týdne vždy v úterý a v pátek. Čekala nás nová krajská soutěž, vždyť kromě dvou kluků všichni přešli ze školičky. Pro hráče to znamenalo konfrontaci s lepší herní kvalitou, pro rodiče delší cesty na zápasy. Nicméně jsme se s tím všichni popasovali a kluci odehráli celkem sedm turnajů. Některé se povedli více, některé méně ale v konečném hodnocení jsme někde uprostřed tabulky (škoda, že se nevede). Podzimní část jsme zakončili tradičním bowlingem a domácím turnajem v tělocvičně. Zimní přestávka nám skončí brzy, neboť již 25. ledna máme první turnaj roku 2020.

Sestava: Oliver Rosák, Petr Novák, Vítek Pěknic, Mates Šeda, Matěj Štěch, Kuba Škorvánek, Přéma Kalousek, Domča Čermák, Matyáš Kovář, Max Sedlák

Trenéři: Jarda Pěknic, Petr Novák, Jirka Šeda,

Napsal: Jarda Pěknic

foto Mladší přípravky

 

FOTBALOVÁ ŠKOLIČKA

Začátkem roku 2019 jsem převzal 4 děti ročníku 2014 a mladší od Jardy Pěknice z mladší přípravky. Nejprve jsme trénovali 1x týdně v tělocvičně a po přechodu na hlavní hřiště jsme začali trénovat 2x týdně. K dnešnímu dni se náš počet rozrostl na 14 dětí ročníku narození 2014,2015 a 2016. Což nás velice těší. Je třeba říct, že zatím to s fotbalem nemá moc společného, ale každým tréninkem je vidět růst těchto dětí při práci s balónem. Věřím, že v nadcházejícím roce se naučí plno dalších dovedností.

Dětem a jejich rodičům bych chtěl popřát krásné a klidné Vánoce a do nového roku 2020 hodně zdraví, štěstí a úspěchů.

Školičku vede a zapsal: Roman Žďárský

 

ZAJÍMAVÉ GESTO FAIR PLAY………..

Fotbalovým svazem jsem byl upozorněn na příkladný čin našeho hráče mladších žáků Vondry Matěje. Při fotbalovém utkání Přelovice – Libchavy se panu rozhodčímu „přiznal“, že svého protihráče fauloval. Pan rozhodčí Kolbaba Pavel se domníval, že hráč Přelovic podklouzl. Tato událost se odehrála v našem pokutovém území, pan rozhodčí své rozhodnutí změnil, nařídil pokutový kop, z kterého jsme obdrželi branku. Pan rozhodčí Matěje pochválil a zapsal tuto událost do úředního zápisu o utkání, které máme k dispozici.

Patří dík všem trenérům žáků, že své svěřence vedou k čestnému jednání i ve fotbale, který je mnohdy jen kritizován.

Výborně Matěji.

Zapsal: Musil Josef

 

 

SLOVO ZÁVĚREM

Sportovní hledisko našich mužstev, jste si mohli přečíst z jednotlivých příspěvků našich trenérů.

Jsem rád, že přes náročné trenérské rošády se nám daří udržet mužstva ve všech věkových kategorií – kromě mužů – máme dorost, mladší a starší žáky, dvě mužstva starší přípravky, mužstvo mladší přípravky a fotbalovou školičku. Je to zásluhou hlavně všech našich trenérů, kteří obětují svůj volný čas na výchovu malých fotbalistů – pokud jsem dobře počítal, tak všem mužstvům od mužů po školičku se věnuje 19 trenérů.

Naše členská základna je skutečně mladá, pokud počítáme mladé fotbalisty od roku narození 1997  až po 2016 dojdeme k číslu 111 aktivních hráčů a hráček, kteří trénují 2 krát nebo 3 krát týdně. Důkazem toho, že nám hráči zůstávají nebo se případně vracejí je i fakt, že v současné době  je naše A mužstvo tvořeno až na tři výjimky z hráčů, kteří mají trvalé bydliště v Libchavách, v Českých Libchavách a dále z hráčů, kteří prošli našimi žákovskými nebo dorosteneckými mužstvy.

Z hlediska materiálně technické základny jsme zakoupili zahradní traktor, na který jsme obdrželi dotaci od Pardubické kraje ve výši 85.000,- Kč. Pardubický kraj nám poskytl i na činnost mládeže a to částku ve výši 15.000,- Kč. Největším pomocníkem z hlediska financí je náš Obecní úřad Libchavy, bez kterého bychom nebyli schopni zajistit chod oddílu na takové úrovni.  Další finanční prostředky získáváme z reklam a z darů od několika soukromých firem. Stálým sponzorem je i Obecní úřad České Libchavy. V současné době i úspěšně využíváme dotačního programu MŠMT ČR – „Můj klub“, který je zaměřen na podporu mládeže, včetně možnosti finančních odměn pro trenéry mládeže.

Děkuji všem hráčům, trenérům, vedoucím mužstev, rodičům a fandům za prospěšnou činnost a spolupráci.

Přeji všem spoluobčanům klidné a šťastné Vánoce, zdraví a splnění pokud možno všech přání v roce 2020.

 

Josef Musil

předseda fotbalového oddílu