Turnaj mladší přípravky pro ročník 2010 a mladší – Chrudim – 24.2.2018

O uplynulém víkendu jsme měli poprvé problémy s nominací na turnaj, bylo a stále je velké množství nemocných hráčů, změny v nominacích proběhly ještě v pátek večer. Nakonec jsme odjeli v počtu 7 hráčů v dost pozměněné sestavě, než obvykle jezdíme…

V sobotu jsme zajížděli na další halový turnaj, opět do Chrudimi, kde se tentokrát účastnilo celkem 9 týmů, rozdělených do dvou skupin. V naší skupině jsme se postupně střetli s týmy Dlouhé Vsi, Pardubicemi a Žďárem nad Sázavou.

První utkání s týmem Dlouhá Ves začalo velice dobře, byly dobré kombinace, nahrávky, kličky, osobních soubojů bylo velice pomálu, soupeř nám nestačil narušovat naši hru a celý čas pouze bránil. Byla to radost se koukat. Konečný výsledek tomu odpovídá – 10:0.

Další utkání s Pardubicemi bylo více vyrovnané, hrál se pohledný fotbal z obou stran, velké množství kliček, nahrávek a osobních soubojů. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Z několika našich šancí se nám podařilo využít pouze dvě a konečný výsledek tak byl 2:0.

Poslední zápas ve skupině nás čekal se Žďárem nad Sázavou. Udělali jsme změnu na postu brankáře a do branky šel chytat Honza Pěknic a Markétka si vyběhla do útoku 🙂 Hra se odehrávala na půlce soupeře, který se snažil celé utkání bránit co nejlepší výsledek. Je třeba říct, že kluci a holčičky ze Žďáru se lepší každý turnaj. Konečný výsledek 7:0.

První místo ve skupině B nám přiřadilo druhého ze skupiny A, a to domácí tým MFK Chrudim. Toto utkání se nám herně vůbec nepodařilo, soupeři stačilo nás dostupovat a tím narušit vše, co umíme, bez kliček, nahrávek, pohybu se hrát nedá. Jeden z našich útoků skončil brankou a my vyhráli těsně 1:0.

Do finále jsme nastoupili proti týmu SK Nemošice. Začátek byl ospalý jako s Chrudimí. Drobná chyba Markétky při rozehrávce a my poprvé v turnaji inkasovali a prohrávali 0:1, jako by to děti nakoplo a během tří minut se nám podařilo skóre otočit na 2:1, opět jsme si vybrali 3 minuty, kdy jsme přestali hrát a soupeř nás opět potrestal a vyrovnal na 2:2. Čekalo nás posledních pět minut finálového utkání a nikdo neví, co se stalo. Naši kluci zabrali a ukazovali nám, co umí, viděli jsme jednu akci za druhou. Klička obránce, průniková přihrávka na naběhnutého útočníka, nahrávka před brankářem na volného kamaráda na druhé tyčce a zakončení do prázdné branky. Posledních pět minut finálového utkání se bylo na co koukat, a to hlavně ze strany hráčů Libchav. Konečný stav finále 6:2 pro náš tým 🙂

Konečné první místo v turnaji!

Hráči Libchav: Markéta Karbulková, Matouš Mucha, David Žďárský, Petr Pávek, Alex Gregor, Matyáš Rybka, Jan Pěknic

Střelci branek : Alex 8, Petr 6, David 6, Matouš 3, Matyáš 2, Markéta 1.

Zápis vytvořil: trenér Roman Žďárský

Fotky z turnaje si můžete prohlédnout ZDE.