Soustředění-starší přípravka, mladší žáci-Horalka, 22.-24.3.2019

Letos na tradiční soustředění na Horalku odjela netradičně starší přípravka a mladší žáci. První zastávkou byla umělka v Dobrušce. Trénink byl výživný a pro starší přípravku, po dlouhé zimě v hale, konečně venku.

Po večeři na Horalce začal večerní program. Nejprve proběhlo losování týmů pro soutěže v průběhu celého soustředění. První soutěž byla tipovačka na večerní kvalifikační zápas Česka proti Anglii. Mezitím bylo připraveno plátno a zápas mohl začít. Na začátku fandili skoro všichni, ale s přibývajícími góly v naší síti elán a počet fanoušků ubýval, aby těsně před poločasem zůstaly dvě děti a trenéři. Na druhý poločas měli odvahu jen někteří z trenérů. Už i ty děti dokážou poznat kvalitní výkon.

Sobotní ráno začalo rozcvičkou a mytím v rybníčku. Po snídani nás čekaly přípravné zápasy přípravky proti Hradci Králové. Mladší tým sehrál s Hradečáky vyrovnanou partii. Ti starší zaostávali v rychlosti a technice s míčem. Proto se nám podařilo vstřelit pouze dva góly. Mladší žáci si poté zahráli proti domácí Dobrušce a po vlažném začátku nakonec srovnali na remízu 4:4. Ve všech případech to byla velmi kvalitní příprava.

Fotbalu bylo dost, a tak se všichni po obědě vrhli na týmové soutěže. Týmy: Hranolkáři, Teameři, Fotbalističky, Název týmu XD, Mistři a Dycky Most, se postupně poměřili v těchto disciplínách: fotbal, hokej-střelba na cíl, basket-hod na koš, střelba ze vzduchovky, fotbal-golf, štafeta v běhu. Zbytek slunečného odpoledne všichni využili k různým aktivitám v krásném areálu Horalky. Většina stejně hrála fotbal :-). Později jsme si opekli buřty a párky, které nám sponzorsky darovali z Písečné. Byly vynikající – děkujeme. Navečer jsme si objednali saunu. Překvapil nás velký počet zájemců z řad kluků. Udělali jsme dvě party a vystřídali se. Někteří projevili přání v rámci ochlazení se vykoupat v nedalekém rybníčku. Led už roztál, a tak nám nic nebránilo. Ráno při mytí obličeje se klukům voda zdála ledová a večer do ní v pohodě skočili. Palec nahoru.

Večerní osobní volno někteří strávili v tělocvičně stolním tenisem nebo stolním fotbálkem. Jiní sledovali záznam dopoledních utkání.

V neděli po rozcvičce a snídani jsme se přesunuli do Dobrušky na travnaté hřiště. Odehráli jsme zbývající týmovou soutěž – Ligu libchavských mistrů. Týmy hrály fotbalový turnaj každý s každým. Na závěr kluci a děvčata vytvořili dva týmy a zahráli si proti trenérům na velkém hřišti. Letos trenéři předvedli běhavý a bojovný výkon a po zásluze vedli tři minuty před koncem 4:2. Bohužel ztráta koncentrace znamenala dva góly v síti a konečnou remízu 4:4. To by se takto zkušeným borcům stávat nemělo, asi budeme muset angažovat mentálního trenéra :-).

Po obědě jsme zabalili, vyhlásili vítěze a vydali se domů.

Jménem oddílu děkuji trenérům za přípravu a vedení soustředění a Petru Tomášovi za půjčení auta.