První venkovní turnaj v rámci okresní soutěže mladších přípravek se libchavskému „céčku“ zdařil na 1 – 15.4.2017 v Lukové

První venkovní turnaj v rámci okresní soutěže mladších přípravek se libchavskému „céčku“ zdařil na 1 – 15.4.2017 v Lukové

Na velikonoční „bílou“ sobotu 15. 4. jsme vyjeli k prvnímu venkovnímu turnaji v rámci okresní soutěže mladších přípravek do Lukové. Jeli jsme s očekáváním a lehkými obavami, jak se našemu týmu bude dařit po vydařené zimní halové sezoně v porovnání s o rok staršími kluky a děvčaty.

V prvním zápase jsme nastoupili proti klukům z Rybníka a hned od úvodního hvizdu rozhodčího jsme  se ujali aktivity na hřišti a poměrně rychle se ujali vedení góly Kuby a Petra. K nim se postupně přidali ještě Štěpán, David a Honza a první poločas ovládli poměrem 8:0. Průběh byl dost jednoznačný, a proto byl pokyn od trenérů do druhého poločasu následující – více nahrávek, roztáhnout hru na celé hřiště a až dáme pokyn „dáme gól“, můžete jít opět do útoku a střílet na branku. Chvílemi to připomínalo hru kočky s myší, kdy si naši kluci opravdu hezky nahrávali a rozebírali tak soupeře ve středním poli a na naši polovinu je téměř nepustili. Takže ve druhém poločase přidali ještě dalších 7 branek a jednoznačně tak zvítězili 15:0. Góly si mezi sebe rozdělili: 5x Kuba, 4x Petr, 3x Honza, 2x Štěpán a 1x David.

Druhý zápas jsme proti klukům ze Semanína očekávali těžší, než se podle konečného skóre 8:1, ukázalo. V poločase jsme vedli 4:0 góly Kuby, Petra a Matěje a ve druhém poločase přidali další opět Petr a Kuba a proměněnou penaltou (po hře rukou soupeře) se do klubu střelců přidala také brankářka Markéta, která se jinak v průběhu hry moc k balónu nedostala. Soupeři jsme dovolili vstřelit pouze 1 branku, takže i tento zápas měl docela lehký průběh. Za nás se gólově podíleli: 3x Petr, 2x Kuba, 1x Matěj, 1x Markéta.

Posledním soupeřem byli domácí kluci z Lukové, kteří byli v průměru tak o 1 až 2 hlavy vyšší než ti naši J. Vypadalo to úsměvně, ale na hřišti se naši výškového rozdílu nezalekli a šli do toho opět naplno. Fotbal to byl útočný, se spoustou neproměněných šancí a nepřesností na našich kopačkách, ale přece jenom jsme měli větší touhu po vítězství.  Petr se trefil celkem 3x přesně, proti tomu obrana fungovala dobře a Markéta v brance několikrát skvěle zasáhla, takže do své branky nepustila žádnou střelu a mohli jsme se tak radovat z konečného vítězství, jak v tomto zápase 3:0, tak i celkově z premiérového turnaje, který jsme ovládli skórem 26:1.

Fotky a video z turnaje si můžete prohlédnout ZDE.

Výsledné pořadí:

1. Libchavy (góly – 10x Petr, 8x Kuba, 3x Honza, 2x Štěpán, 1x Matěj, Markéta a David)
  2. Semanín
  3. Luková
  4. Rybník

Sestava Libchav: útok – Petr Pávek, Kuba Krčál, Honza Navrkal, Štěpán Provazník, obrana – David Žďárský, Matěj Schauer, Dan Pražák a v brance byla opět Markéta Karbulková.

Tým vede trenérské trio: Roman Žďárský, Petr Pávek st., Břéťa Pražák

Zapsala: Zita Krčálová

Dresy perou: Pražákovi