Přípravky – soustředění na Horalce

Již je tradicí, že na jaře libchavské přípravky jezdí na soustředění na Horalku do Sněžného.

Letos tomu nebylo jinak. V pátek odpoledne jsme vyrazili směr Dobruška, kde jsme na krásné umělce absolvovali trénink.

Na Horalku jsme dorazili v podvečer. Po ubytování jsme se navečeřeli a hned začínal program. Čekala nás noční hra. Kluci a holky byli vylosováni do 7 týmů a každý si zvolil název. Proti sobě se postavily týmy: Dobráci, Avangers, Sparta, Zvířata, Fotbalisti, Players a Okurkohlavci. Každý tým absolvoval noční trasu, kde za zodpovězené otázky získal díl puzzle, které pak skládal. Vše bylo ohodnoceno body.

Druhý den jsme po rozcvičce, mytí v rybníčku a snídani odjeli do Dobrušky na přípravné zápasy. V nich se nám dařilo střídavě a některé týmy stihly i penalty.

Po dobrém obědě nás čekal biatlon. K sedmi dětským týmům se ještě přidali trenéři. Každý člen družstva absolvoval dvě kola a jednu střelbu po třech ranách. Někteří museli absolvovat i trestná kola, a tak o drama a zápletky nebyla nouze.

Po sečtení všech bodů z noční hry a časů z biatlonu bylo na květinkovém ceremoniálu vyhlášeno pořadí.

Všem určitě vyhládlo, a proto jsme se přesunuli k tee-pee, kde jsme si opekli buřty. Hitem se stala opékaná jablka. Poté bylo volno, někdo si hrál na vojáky, někdo hrál nohejbal, skoro všichni vyzkoušeli houpačky a část se přesunula do sauny.

Po večeři s kuřízkem jsme si prohlédli sestřih dopoledních zápasů a několik fotbalových i nefotbalových zajímavostí. Po nezbytné hygieně všichni zalehli. Po náročném dni byl brzo na pokojích klid.

Nedělní dopoledne bylo věnováno hernímu tréninku a velice prestižnímu zápasu kluků proti trenérům. Dramatické utkání nakonec skončilo výsledkem 7:7.

Po obědě následovalo balení a uklízení. Na cestu ještě každý dostal krásný žlutý libchavský ručník.

To byla ta hezká tečka za letošním prosluněným soustředěním.

Výběr fotek najdete na: http://libchavy.rajce.idnes.cz/

Kdo z rodičů má zájem o všechny fotky, mohu poslat přes úschovnu, nebo zkopírovat na donesenou „flashku“.

Milan Šalda