Přípravky – soustředění na Horalce

Letošní soustředění přípravek jsme začali tréninkovou jednotkou na umělce v Dobrušce.

Po příjezdu na Horalku jsme se rychle ubytovali, navečeřeli a přesunuli se do společenské místnosti, kde na nás již čekali šéf pardubické fotbalové akademie Láďa Matras a fyzioterapeut Tomáš Hák. Měli připravenou krátkou prezentaci o činnosti akademie a poznatky ze stáže v Ajaxu Amsterdam. Na závěr byli patroni losování týmů pro soutěž, která nás provázela celé soustředění.

Všech pět týmů s názvy, Okurkohlavci, Borci z Libchav, TJ Sokol Libchavy Clash Royal, Morves a Crossantmani ještě v pátek večer vyrazili na noční hru, kde po trase vyznačené svíčkami odpovídali na otázky.

Sobotní ráno začalo rozcvičkou, bohužel rybník byl zamrzlý, a tak jsme se museli umýt v budově. Po vydatné snídani jsme vyrazili k přípravným zápasům s Dobruškou. Na třech hřištích padlo hodně gólů. Byťjsme nakonec byli asi úspěšnější, bylo znát, že hrajeme poprvé venku.

Po obědě a krátkém odpočinku na každý tým čekalo pět soutěží: střelba míčem na cíl, střelba ze vzduchovky, štafetový běh, skok do dálky a nošení spoluhráče. Soutěžili všichni v týmu a výsledky se sčítaly.

Počasí nám přálo a párky jsme si opekli venku. Volné chvíle každý využil po svém, sauna, trénink střelby, fotbálek atd. Večer všichni se zaujetím sledovali film Pelé.

Na nedělní dopoledne byla naplánovaná poslední disciplína, Turnaj libchavských Mistrů jak jinak než ve fotbale. Na závěr nemohl chybět zápas proti trenérům. Letos byli trenéři blízko výhře, ještě minutu před koncem vedli 4:2, ovšem závěrečný tlak vyústil v remízu 4:4.

Po obědě následovalo vyhlášení celé soutěže. Cílem celé soutěže bylo probudit v klukách a dívkách týmového ducha. To se, myslím, podařilo.

Letos jsme dopravu zajišťovali auty trenérů. Rád bych jim jménem oddílu poděkoval a také Dostálom a Bauerom za pomoc při dopravě.

Děkujeme.

Fotky si můžete prohlédnout na: http://libchavy.rajce.idnes.cz/

Jméno: libchavy

Heslo: fotbal

Milan Šalda