Příprava “A” tým s Dobruškou

Sokol Libchavy – Dobruška 2:2

V sobotu 23.2. jsme se na umělce v Rychnově nad Kněžnou utkali s Dobruškou, oproti loňské 1. A třídě nově hrající Krajský přebor. Do zápasu jsme chtěli vstoupit aktivně, hlavně hrát svou hru a nepřizpůsobit se soupeři. To se nám i přes respekt a vědomí loňské vysoké porážky 10:1 vcelku podařilo, jelikož jsme předešli zbytečným chybám a soupeři se dokázali vyrovnat a v určitých částech hry ho dokonce přehrávat. Naše bojovnost byla odměněna už v prvním poločase, kdy se střelou z velkého vápna do protipohybu brankáře prosadil Ráb. Ve druhém poločase se obraz hry moc nezměnil. Hrál se fotbal s šancemi na obou stranách, ale Dobruška začínala mít navrch. Jenže díky chybě po jejich rohu se Ráb po jednoduché kolmé přihrávce řítil od půlky sám na gólmana kde potrvrdil, že v těchto příležitostech se mýlí jen velmi zřídka a navýšil libchavské vedení na 2:0. Kaňkou na tomto zápase byla vynucená střídání, ke kterým byl nucen trenér sáhnout vinou zranění. Ze hřiště byli nuceni z různých zdravotních problémů odkulhat Jetmar, Hájek a Ráb. Na hřiště se dokonce dostal v prvním poločase chytající Pinkava. V poslední čtvrthodině se projevila soupeřova lepší fyzická a fotbalová připravenost, jelikož dokázal dvěma góly vyrovnat skóre. Tento výsledek vydržel až dokonce a nás mohly mrzet neproměněné šance kdy například Pinkava pálil do tyče a Pavlák do břevna, avšak nutno přiznat, že remíza byla vzhledem k průběhu spravedlivá. Přejeme brzké uzdravení zraněným klukům.