Přátelské mezinárodní utkání s kluky z polského Strzelina – mladší přípravka 2010 – Libchavy, 2.6.2018

V sobotu 2.6. kluci z mladší přípravky ročníku 2010 odehráli přátelské utkání proti stejně starým klukům z přátelského polského města Strzelin.

Hrálo se za úmorného tepla 2 x 15 minut, přičemž je nutné zmínit, že polští kluci nastoupili opravdu pouze v sestavě 4 hráči v poli + brankář, zatímco my jsme měli výhodu možnosti výběru z 8 hráčů a 2 brankářů.

Výsledek je z mojí strany nejistý, já si myslím, že jsme vyhráli 8:5, ale jistá si 100% nejsem, ze začátku nás polští kluci přehrávali naprosto hravě, byli rychlí, přesní, měli dobrou práci s balonem, rychle přistupovali k našim hráčům, které nenechávali příliš rozehrát a nedávali jim prostor k vytvoření si šancí. Když už se naši přece jenom ke střele dostali, skvěle zachytal jejich brankář, kterého pro druhou půli vyměnili s jedním hráčem z pole, a i ten chytal skvěle. Naše převaha nakonec byla spíše v tom, že naši měli díky střídání více fyzických sil a stíhali se vracet, zatímco na klucích z Polska začala být vidět trochu únava. Fotbal ale předvedli opravdu dobrý, výsledek tedy pravděpodobně skončil v náš prospěch, ale to nebylo vůbec důležité, kluci si to užili, vyměnili si drobné dárky a na závěr dostali všichni z rukou starostky obce, Jany Hodovalové, medaile a drobné upomínkové předměty 🙂

Za tým Libchav nastoupili: v brance – Markétka Karbulková a Kuba Šinkovský, v poli pak střídavě Petr Pávek, Honza Navrkal, Kuba Krčál, Jonáš Fajfr, Maty Rybka, Matěj Schauer, David Žďárský a Danda Pražák.

Trenéři: Roman Žďárský a Petr Pávek st.

Fotky z fotbalového odpoledne si můžete prohlédnout ZDE.

Zapsala: Zita Krčálová