Okresní kolo fotbalové soutěže – mladší přípravka „C“ – přeložený termín – 1.6. 2017, Žamberk

Na Den dětí jsme jeli k přeloženému termínu na další kolo okresní soutěže pro mladší přípravku, ročník 2008 a mladší.

Čekaly nás celkem 3 zápasy, postupně proti týmům České Třebové „B“, České Třebové „A“ a proti domácím, ze Žamberka. Každý zápas se hrál 2x 15 minut.

Do prvního zápasu nastoupili kluci s velkou chutí a lačností po gólech a začali hned pěkně z ostra. Co minuta, to gól….. alespoň první 3 minuty – postupně se trefili David, Petr, Kuba, někteří i vícekrát, do poločasu se k nim přidal ještě Matěj a první poločas skončil 7:0. Do druhého poločasu si šla do pole zahrát i Markétka a do branky šel Danda. A gólově se opět dařilo…. Co útok na branku, to gólové zakončení, připomínalo to hru kočky s myší. Ve druhém poločasu přidali góly opět David, Petr, Matěj,  Markétka, Kuba a trefil se i Štěpán a konečný výsledek byl 18:1, tedy jeden čestný gól jsme soupeři také dovolili.

Ve druhém zápase se nám hráčsky i střelecky opět dařilo, brzy jsme se gólem Kuby dostali do vedení a trefili se postupně ještě Petr 2x a Matěj a znovu Kuba, takže poločasové skóre bylo 5:0, ve druhém poločasu si soupeř opět vstřelil alespoň jeden gól, ale pak už byla hra opět plně v naší režii, dařily se nám přihrávky i kličky a bylo vidět, že to kluky opravdu baví. Markétka si šla ještě zakopat do pole, Danda šel chytat, ale mnoho střel krýt nemusel, hra se odehrávala převážně na polovině soupeře a naši útočníci postupně přidali další 3 góly – Kuba, Markétka a Petr, takže po hvizdu rozhodčího bylo skóre sečteno na 8:1.

Třetí zápas nás čekal proti domácím borcům a věděli jsme, že to bude zápas nejtěžší. Rozhodně byl herně nejvyrovnanější, kluci byli i výškově hodně srovnatelní, soupeř byl spíše vyšší, ale naši kluci se nezalekli, i když vstup do zápasu neměli tentokrát úplně nejlepší a povolili domácím, aby se ujali vedení. Brzy se z toho ale oklepali a najeli na svoji tradiční hru a hned se to otočilo. Matěj se v obraně napřáhl a přesnou střelou umístil balón přímo do brány, pak se k němu přidal ještě Kuba a David a poločas tak končil výsledkem 3:1 pro nás. Ve druhém poločase se už dařilo pouze našim, kluci s úsměvem a pohodou kombinovali, soupeře přehrávali a nakonec i skórovali, trefil se ještě Petr a 2x Kuba a upravil tak konečné skóre na 6:1. Nutno dodat, že Markétka odchytala výborný zápas a  pochytala několik tutovek. I ona si zápas velice užívala a s úsměvem skákala po všech střelách, které na ní letěly. A ještě musíme vyzdvihnout obranné zákroky Davida, který neuhnul opravdu před žádnou střelou, jednu velkou schytal do obličeje, ta ho vyřadila…asi na 5 minut ze hry, ale jakmile jsme zastavili krvácení z nosu a pusy, hned znovu naskočil do hry a pokračoval.

Takže i tentokrát se nám podařilo celkově zvítězit, a dnes opravdu s lehkostí a radostí – dětskou radostí ze hry. Co více jsme mohli dětem k jejich svátku přát…?

Daří se jim a baví je to – úžasná kombinace 🙂

Děkujeme všem hráčům – Markétce, Davidovi, Petrovi, Kubovi, Matějovi, Matoušovi, Štěpánovi i Dandovi, za předvedený výkon…

Děkujeme i trenérům a rodičům….. oni vědí nejlépe, za co…….

Konečné skóre bylo – 32:3 🙂

Konečné pořadí:

1. TJ Sokol Libchavy (góly – 9x David, 8x Petr, 8x Kuba, 4x Matěj, 2x Markétka, 1x Štěpán)