Muži – I.B třída – Tatenice

TJ Sokol Libchavy – Tatenice 1:2 (1:0)

35′ 1:0 Boštík (Židek)
47′ 1:1 Bartoš
65′ 1:2 Tareš

Poláček – Rejent (67′ Hodr), Blažek [85′ ŽK], David, Židek (74′ Martinák) – Pavlák, Jetmar, Paukert [69′ ŽK], Boštík [58′ ŽK] – Váně, Ráb (49′ Šrom)

V prvním domácím jarním zápase nás čekal nelehký soupeř a to aktuální lídr tabulky z Tatenic. Sestava zůstala oproti minulému týdnu téměř beze změny, pouze absentující Pinkavu se Šaldou nahradili Poláček a David.

Do zápasu se nám podařilo vstoupit aktivně a možná jsme soupeře i zaskočili, jelikož jsme se jim dokázali vyrovnat a dokonce se dostat i do vedení. Po soupeřově rohu se míč dostal k Váněmu, kterého protihráči dokázali zastavit až na vlastní polovině za cenu faulu. K jeho rozehrávce se postavil Židek a i přes to, že trefil jen prostředek brány, díky nepříjemnému odrazu o zem brankář dokázal tuto střelu pouze vyrazit před sebe, kde už na něj čekal zcela osamocený Boštík a bez větších problémů poslal Libchavy do vedení. Poločasové skóre ovšem vůbec nemuselo být pouze 1:0. Ze šancí domácích můžeme zmínit například Rábovo výborné přečtení hostující rozehrávky, ovšem po obhození gólmana uspěchal svoje zakončení a zamířil těsně vedle brány. Dále se v několika šancích objevil Váně, ale ani jemu se nepodařilo gólově zakončit. Ke konci poločasu se Boštík protlačil k hlavičce a rozezněl dokonce břevno, od kterého se míč odrazil do zámezí. Když přičteme také břevno hostujících nebo výborný reflexivní zákrok Poláčka, vyjde nám velmi vyrovnaný poločas s šancemi na obou stranách který mohl skončit klidně 4:4.

Druhý poločas byl ovšem už o nečem jiném. Nejdříve přišlo chvíli po začátku zbytečné vyrovnání a bohužel, po normálně neškodném kontaktu se soupeřem byl kapitán Ráb nucen vinou pochroumaných zad z prvního poločasu odstoupit. To se ukázalo jako klíčový moment, jelikož od té doby soupeři narostla křídla a byl lepší. Po našich nepřesnostech dokázal dát druhý gól a nakonec si celkem v klidu urval body na svou stranu.

Ani v druhém jarním zápase se nám nepodařilo bodovat. To se pokusíme zvrátit za týden na půdě Lanškrouna proti místnímu “béčku”.