Muži – I.B třída – Lanškroun “B”

Lanškroub B – TJ Sokol Libchavy 2:3p (2:1)

11′ 1:0 Hostovský
18′ 1:1 Martinák (Blažek)
30′ 2:1 Jaroš
66′ 2:2 Ráb PVK

penalty Lanškroun: OOXOO X
penalty Libchavy: OOOXO O (Hájek, Pavlák, Blažek, Martinák, Ráb, Boštík)

Sestava:
Poláček – Šrom, Šalda, Blažek, Židek [67′ ŽK] – Pavlák, Jetmar (86′ Hájek), Ráb, Boštík J. – Martinák, Váně [49′ ŽK] (58′ Boštík M.)

Po dvou zápasech bez bodového zisku zajížděl libchavský tým do nedalekého Lanškrouna s jasným cílem – vyhrát. I přes nepříznivý vývoj zápasu se to nakonec podařilo, i když ne za plný počet bodů.

První poločas začal bez větších šancí, avšak po našem nedůrazu ve vápně se Lanškroun brzy a náhle dostal do vedení. Vyrovnat se nám podařilo poté, co Blažek srazil Rábův centr hlavou pod sebe na Martináka, který neměl problém zamířit také hlavou do brány, kterou za vyběhnuvším brankářem domácích strážil už jen obránce. Několik libchavských šancí ale zastínil další zbytečný lanškrounský gól, který zajistil domácím poločasové vedení.

Druhý poločas bylo na Libchavách vidět, že s výsledkem rozhodně chtějí něco udělat. Z postupně hromadících se šancí ale gól ne a ne padnout. Vyrovnání zajistil po faulu na Pavláka z přímého volného kopu Ráb střelou na vzdálenější tyč. Šance libchavských hráčů ovšem neustávaly a Lanškroun mohl jen doufat, že žádná neskončí gólem. Když po přestřelení Váněho v dobré pozici, břevně Blažka po Rábově rohu i tyčce Pavláka po nástřelu Židka zůstalo skóre beze změny, následovala penaltová loterie, kde si Libchavy urvaly druhý bod na svou stranu, což vzhledem k průběhu zápasu bylo spravedlivé, jelikož zvlášť ve druhém poločasu byl Lanškroun opravdu bezzubý.

Následující zápas odehrají Libchavy doma proti Opatovci, kde se po první jarní výhře budou snažit také o první jarní plný bodový zisk.