Krajský přebor – mladší přípravka (ročník 2010) – 8.10.2017 – Česká Třebová

V neděli 8.10. jsme jeli, v typicky podzimní plískanici, odehrát další kolo krajského přeboru s mladší přípravkou (ročník 2010), tentokrát do České Třebové.

Podmínky nebyly vůbec příznivé, hřiště podmáčené a od rána pršelo, takže kluci i Markétka byli mokří, ještě než začali hrát.

V prvním zápase proti domácímu mužstvu z České Třebové jsme měli trošku „tužší“ nástup, nedařilo se nám vytvořit si ten správný tlak, který by byl zakončený střelou na branku. Proti tomuto týmu na to nejsme zvyklí, takže jsme se snažili svým povzbuzováním kluky trochu probudit k větší aktivitě. Postupně se to klukům začalo dařit a ve svém výkonu se zlepšovali, vyzkoušeli si i pár kliček a prošlo několik hezký přihrávek. V první půli dali góly Kuba a 2x Petr a Markétka v brance si na balón ani nesáhla. Ve druhé půlce se soupeř dostal ke gólovému zakončení 1, ale my jsme si postupným tlakem získávali herní převahu v poli a k ničemu zásadnějšímu ho už nepustili. Branky se za nás podařilo dát ještě Petrovi a Davidovi, takže jsme tento zápas vyhráli poměrem 5:1.

Ve druhém zápasu nás čekal „nový“ soupeř, proti kterému jsme ještě nikdy nehráli – Lanškroun. Do branky nastoupil Danda a Markétka si šla zaběhat do útoku, aby se trochu zahřála. Začali jsme trochu opatrně a za svoji „laksnost“ jsme byli potrestáni prvním gólem do naší sítě. Pak ale všichni zabrali a dále se hra odvíjela více v naší režii, kluci se začali na hřišti více „vidět“ – přihrávali si, opět si zkoušeli dělat kličky, zrychlit hru a rozehrávky. Do poločasu se nám podařilo nepříznivý stav z úvodu utkání otočit 3 góly Petra, ve druhém poločase se 2x trefila Markétka, 2x David a 1x Kuba. Soupeř se už ke gólovému zakončení nedostal a my tak zvítězili poměrem 8:1.

Do posledního utkání proti Pardubicím jsme nastoupili již s tradičním obsazením v brance, kterou strážila znovu Markétka. Již od začátku byla vidět naše herní převaha, klukům se dařilo hezky si zastavit a zpracovat míč, občas se i rozhlédli po spoluhráčích, než kopli. Stále ale máme hodně neproměněných šancí, dost často trefujeme protihráče, místo přihrávek a rozehrávek přes obránce, abychom se vpředu v útoku trochu uvolnili a naběhli si do volných míst. Ale to vše chce ještě čas, je to vývoj, kterým si kluci procházejí, v mnohém se opravdu zlepšili, ale stále mají na čem pracovat a co zdokonalovat, což je vzhledem k jejich věku, naprosto normální. Hlavní je, že je to baví a o hru mají zájem. A k tomu přispívají i vítězství, kterých máme stále dost. V tomto zápase se v první půli trefil 2x Kuba, po jednom gólu přidali Matouš a David a ve druhé půli přidali ještě 3 branky postupně Petr, Matěj a gólovou úrodu zakončil znovu David. Dostali jsme všeho všudy 1 gól, takže konečné skóre bylo 7:1.

Hodnocení tohoto turnaje bylo vcelku pozitivní, navzdory špatnému počasí, zimě a dešti, podali všichni hráči solidní výkony, za což jim patří poděkování. Doufáme, že imunitní systém mají všichni hráči dostatečně silný a neskolí je z tohoto víkendu žádné nachlazení. Příští týden se jede, opět v neděli, do Moravské Třebové.

Sestava: Markétka Karbulková, Petr Pávek, Kuba Krčál, Danda Pražák, Matouš Mucha, Matěj Schauer a David Žďárský.

Trenéři: Roman Žďárský, Petr Pávek, Břéťa Pražák