Krajský přebor – mladší přípravka „A“ 2010 – 22.4. Svitavy

V neděli jsme jeli na další kolo Krajského přeboru, tentokrát do Svitav. Hned po příjezdu se ukázala organizační nedokonalost, kdy nedorazil tým z Pardubic a nikdo z organizátorů to ostatním týmům nedal vědět, takže jsme měli mít hodinovou pauzu. Tu jsme ale využili k přátelskému utkání proti klukům z Letohradu, se kterými hrajeme pod jednou „hlavičkou“. Brali jsme to jako tréninkový zápas, bylo to zkráceno na 2x 10 minut, kluci si mohli vyzkoušet nové věci, které se učí při tréninku, Markétka se v brance rozchytala, ostatní se zlehka probouzeli 🙂 Soupeř se trefil 1x, za nás 2x Petr, takže toto ranní „rozkopání“ jsme vcelku zvládli a mohlo se jít na ostré zápasy.

V tom první nás čekali kluci z Vysokého Mýta, kteří s sebou měli lehce neurotického trenéra 🙂 , kterého bylo slyšet víc, než toho našeho 🙂 Nezačali jsme špatně, ale nebyl v tom tentokrát takový „drajf“, jako minulý týden v Pardubicích… kluci byli trošku pomalejší, méně si nahrávali, trošku se přizpůsobovali ne úplně dobré hře soupeře, Kuba měl na začátku dvě šance, které trefil těsně vedle branky z jedné a druhé strany, pak se ale trefil Petr a situace na hřišti se trošku uklidnila, začali jsme hrát více naši hru, další gól přidal Kuba, pak jsme ale inkasovali „blbý“ gól – i když, o kterém se dá říct, že je chytrý, vždycky je to „blbý“ gól 🙂 Do poločasu se ještě trefil Jonáš, který ale ten den spálil neuvěřitelných šancí 🙂 Pak ale ještě i soupeř přidal branku a kluci měli o poločasové pauze o čem přemýšlet a trenér k nim měl poměrně dlouhou řeč. Ve druhé půlce za to ale kluci vzali, Kuba se trefil přesně, pak přidal postupně 4 góly David a brankový „nášup“ ukončil opět Kuba. Konečné skóre 9:2 nakonec bylo velmi spravedlivé, kluci se rozehráli a ve druhé půlce už byly pěkné akce, hezky se na to dívalo….

Ve druhém zápasu nás čekalo mužstvo domácích, ze Svitav…. Tam už byli kluci i Markétka hezky rozehraní, a přestože pár chyb nadělali, ujali se brzy vedení góly Davida, Kubíka, Petra a Matouše a v poločase to bylo 5:0. Domácí byli lehce zaskočeni, takže jsme měli dostatek prostoru i ve 2.poločase na různé kličky, přihrávky, rozehrávky gólmanky, která si dovolila i takovou parádičku, že si sama vyjela od branky s balónem, šla středem hřiště a z půlky vystřelila a dala gól 🙂 Jeden „čestný“ gól si dali i domácí ze Svitav, ale jinak se za nás trefil ještě Petr a Matouš a konečné skóre bylo 9:1.

Dle skóre to vypadá, že to bylo vše jednoznačné, ale nutno říci, že soupeři nebyli až tak silní, takže se nám dařilo dávat góly, ale herně je stále na čem pracovat a co zlepšovat.

Těšíme se na příště… v sobotu se jede do Lanškrouna.

Za Libchavy nastoupili: Markétka Karbulková, Petr Pávek, Kuba Krčál, Jonáš Fajfr, Matouš Mucha, Matěj Schauer a David Žďárský

Trenéři: Roman Žďárský a Petr Pávek st.

Fotky z nedělního klání si můžete prohlédnout ZDE.

Zapsala: Zita Krčálová