KP – Žáci – Třemošnice

Starší žáci – Třemošnice – Libchavy – 1: 1 (0:1) PK (5:3)

Mladší žáci – Třemošnice – Libchavy 0:3 (0:0)

Starší žáci – V sobotu 1.6.2019 jsme se vydali na výlet Pardubickým krajem do vzdálené Třemošnice. Domácí nás uvítali na pěkně střiženém trávníku místního sportovního areálu. Při pohledu na místní „letiště“ jsem si s trochou nadsázky říkal jak ti naši „králíci“ budou po tak velkém hřišti honit místní „vysokou“. Výšková převaha domácích byla zřetelná již při nástupu k utkání. Nicméně v minulém domácím utkání s Moravany jsme si dokázali, že s poctivým přístupem k utkání můžeme sehrát důstojnou roli a být rovnocenným partnerem celkům na předních příčkách naší skupiny. Domácí měli optickou převahu, ale ta končila na hranici našeho pokutového území. Naše dobře hrající obrana nepouštěla domácí do zakončení. Za zmínku snad stojí jen dva ostré centry domácího útočníka Oswalda, co proletěli naším malým vápnem. Naštěstí nenašli adresáta. Naši kluci se prezentovali dobrým pohybem, včas přistupovali k domácím hráčům, a to nejdůležitější bylo, že vyhrávali rozhodující osobní souboje. Směrem dopředu jsme se pokoušeli o postupnou kombinaci, ale i domácí obrana hrála velmi dobře, a tak chybělo zakončení i z naší strany. V 31. minutě jsme se dostali do vedení, po rohovém kopu se hlavičkou prosadil Jarda Škrobánek. Druhý poločas začal náporem domácích. V 37. minutě dostal od našich obránců až moc volného prostoru domácí útočník Oswald a střelou z hranice pokutového území vyrovnal na 1:1. Zbytek druhého poločasu byl z naší strany ukázkou zarputilosti a poctivého bránění soupeře. Plně se začala projevovat fyzická převaha domácích. Nicméně jejich snaha o ohrožení naší branky byla platonická. Po ukončení hrací doby byl stav nerozhodný 1:1 a přišla na řadu dovednostní disciplína „penalty“, která přinesla jeden bodík navíc domácím.

Sestava Libchav: Jan Diblík – Kalousek, Škrobánek, Filip Diblík, Honzík, Komárek (Svatoš), Fikejz, Provazník, Kovář, Dytrt, Henderson

Mladší žáci – Úvod utkání byl z naší stany trochu ospalejší. Domácí hráči měli více chuti a prezentovali se dobrým pohybem. Postupem času jsme se zlepšili v pohybu i ve hře, ale chybělo nám přesné zakončení. Nejblíže ke vstřelení úvodní branky měla Adéla Vrabcová, ale její střela skončila pouze na tyči domácí branky. Druhý poločas jsme odehráli, tak trochu s větší chytrostí než domácí. Trpělivě jsme čekali na chyby domácích hráčů a poté jsme vstřelili tři totožné branky po brejkových situacích. V 35. minutě nás dostal do vedení náš kapitán Jakub Fišer 1:0. V 45. minutě jej napodobil Craig Henderson 2:0 a na úplném konci utkání v 59. minutě završil skóre na konečných 3:0 Tomáš Dytrt.

Sestava Libchav: Svatoš – Schauer, Mucha, Honzík, Aubus, Fišer, Vrabcová, Bašnik, Henderson, Dytrt, Kalousek