Áčko vstřelilo Lanškrounu vítěznou branku dvě minuty před koncem

Libchavy – Lanškroun B     3 : 2   (2:1)

Branky: 10. Žídek, 30. Ráb, 88. Boštík J. – 45. Jaroš, 75. Stasiowski z penalty

Rozhodčí: Jan Vojta – Aleš Mach, Zdeněk Šimek

Sestava Libchav:

Pinkava – Hájek, Kubíček, Motyčka – Boštík J., Ďuriš, Ráb (90. Horníček), Šalda, Rejent (56. Boštík M.) – Pavlák (59. Martinák), Žídek

Hodnocení:

Poprvé na jaře jsme hráli opravdu doma, na zápas jsme se těšili, ačkoli hřiště jsme poprvé okusili až při rozvičce. Fanoušky jsme možná potěšili 3 body za vítězství, o kterém rozhodlo lýtko Jardy Boštíka. Jarnímu dělení našeho výkonu na dva poločasy jsme se však opět nevyhnuli.

Do utkání jsme vstoupili aktivně, hráli jsme tak jak chceme, držet balon, kombinovat, ačkoli jsme na můj vkus spěchali až moc zbytečně nahoru, neuškodilo by tomu více klidu. Vstřelili jsme dvě branky, ale na druhou stranu jsme zahodili několik šancí, některé bych řekl až milionprocentní. Tím jsme drželi soupeře stále ve hře a do hry ho dostali v závěrečné minutě prvé půle, když jsme vytvořili neuvěřitelnou pochopitelnou ztrátu, kterou soupeř potrestal.

Druhý poločas bych z naší strany nazval čekáním, jak to vlastně dopadne. Přestali jsme hrát, neskutečně jsme roztáhli délku našich řad a tím jsme ztratili střed hřiště. Soupeř do nás bušil, my měli občas jen nějaký brejk. Lanškroun vyrovnal čtvrt hodiny před koncem z penalty. Dle mého nás tato branka paradoxně nakopla a vlila nějaké síly do naší hry. Promarnili jsme šance po standartkách, selhali v samostatném úniku a poté ještě Hájek neuvěřitelnou pumelicí z dobrých 30 metrů rozezvučel břevno. Dvě minuty před koncem napřáhl k ráně zpoza vápna z otočky Ráb, jeho střelu tečoval nepatrně starší z bratrské dvojice Boštíků svým lýtkem a míč těsně před brankářem hostí skočil a síť se rozvlnila.

Vzhledem k naší hře ve druhém poločase se jedná o zlaté 3 body, nutno však říci, že o to, že se soupeř vzmátořil, jsme rozhodli pouze a jenom my sami v prvním poločase. Kdybychom vedli 5:0, tak by nemohl říci nikdo ani popel a byl by klid. Namísto toho soupeři sami dáme infuzi.