17.9.2017 – Krajský přebor mladší přípravky (ročník 2010) – Česká Třebová

V neděli 17.9.2017 jsme vyjeli k dalšímu poměření sil krajského přeboru, tentokrát do České Třebové, znovu jako „B“ tým mladší přípravky Letohradu. Hráli jsme celkem 3 zápasy, vždy 2 x 12 minut.

V prvním zápase jsme se střetli, s pro nás známým týmem, z České Třebové a znovu jsme je poměrně hladce přehráli. V poločase jsme vedli po brankách Matěje, Davida a Petra 4:0, ve druhém poločase přidali další branky opět Petr, David, Matěj a přidali se Kuba a Filip. Výsledek byl tedy jednoznačný – 11:0. Důležité pro trenéry ale bylo to, že góly padaly po pěkných přihrávkách, že kluci, i když byli sami ve výhodných pozicích před brankářem, tak nepálili na branku za každou cenu, ale rozhlédli se a přihráli druhému z útočníků, nebo si to přihráli i přes obranu dozadu. Ne všechny přihrávky skončili brankou, ale to trenérům ani nám, divákům z řad rodičů, nevadilo a kluky jsme chválili a potleskem povzbuzovali k dalším takovým akcím, na které se opravdu hezky dívalo.

To se klukům výborně dařilo i ve druhém zápase, kde jsme se potkali s kluky z Moravské Třebové a znovu je nepustili k ničemu zásadnímu. Do poločasu tak po několika pěkných individuálních a kombinačních akcích vedli 5:0 góly Petra a Davida, ve druhé polovině se přidali ještě Kuba a Matěj, k tomu si soupeř přidal jeden nešťastný „vlastňák“ a konečný výsledek z toho nakonec byl 12:0. I v tomto zápase jsme viděli několik krásných přihrávek, kdy se kluci vzdali gólu z vlastní kopačky a přihráli to spoluhráči, což bylo oceněno vždy pochvalou, ať už to gólem skončilo, či nikoliv.

V posledním utkání jsme narazili na tým Svitav a ten nás na začátku „vyškolil“ hezkou a rychlou akcí a my najednou prohrávali 0:1. Tento stav naštěstí dlouho netrval a my stihli příkladným přístupem, zrychlením hry a zpřesněním nahrávek poločasový výsledek otočit a vést po brankách Davida a Matouše 4:1. Ve druhém poločase se gólově prosadili ještě Petr a Filip, takže ani v tomto utkání se žádné velké drama nekonalo. Soupeř nakonec skóroval ještě jednou a konečný výsledek tak byl 6:2.

Po tomto turnaji je nutné vyzvednout posun ve fotbalovosti, množství nahrávek, ale k vidění byly i hezké individuální akce, kdy si kluci stále lépe zpracovávají balón a dokážou si se soupeřem pohrát i pomocí kliček, dobrého rozestavění, rychlosti a zdá se, že mají vždy trochu větší touhu po míči a vítězství. A k tomu máme v brance téměř bezchybnou Markétku 🙂

Děkujeme všem rodičům za podporu, dětem za nasazení a držíme pěsti v úterní kvalifikaci na Ondrášovka Cup, kategorie U8, které se náš tým zúčastní v konkurenci dalších 7 týmů ve skupině a hrát se bude tentokrát v Praze.

Nedělní sestava byla: Markétka Karbulková – v brance, David Žďárský (9 gólů), Petr Pávek (9 gólů), Kuba Krčál (4 góly), Matouš Mucha (1 gól), Matěj Schauer (3 góly) a Filip  Kalous (2 góly).

Fotky z turnaje si můžete prohlédnout ZDE.

Dresy rychloprali: Žďárští

Trenéři: Roman Žďárský a Petr Pávek

Zapsala: Zita Krčálová