KRAJSKÁ SOUTĚŽ – Starší přípravka 3. 6. 2018 Třemošnice

Libchavy – Třemošnice              4:5 (1:4)

Branka: Craig 2x, Mates 2x

Nezachytili jsme úvod zápasu a nedůrazným bráněním jsme umožnili soupeři vedení 4:1. Ve druhé půlce už to bylo jiné, zlepšili jsme pohyb, pozorně bránili a odměnou bylo vyrovnání na 4:4. Bohužel, minutu před koncem jsme po zbytečné ztrátě míče na půlce, po dalekonosné střele inkasovali. Škoda.

Lichavy – Dolní Újezd                  4:0 (1:0)

Branky: Craig, Mates, Matěj, Martin

Ve druhém zápase jsme již hráli lépe. Vytvořili jsme si spoustu šancí, ovšem bez gólového efektu. Dlouho tedy byl stav 1:0. Až těsně před koncem jsme naše fanoušky uklidnili.

Libchavy – Pardubičky    6:1 (2:0)

Branky: Craig 5x, Honza

V tomto zápase již šlo o to, kdo bude mít šanci bojovat o semifinále. Kluci a Adélka byli od začátku lepší, fotbalovější. Podařilo se nám ale vstřelit pouze dvě branky. Poté soupeř přidal, vyrovnal hru a dokonce snížil. Nás to nerozhodilo. Trpělivě jsme se pokoušeli o kličky, kombinaci a branky na sebe nenechaly dlouho čekat. Hezký zápas.

Libchavy – Choceň          1:4 (0:1)

Branky: Adélka

Pouze vítězství by nás posunulo do semifinále. Na úvod jsme sice zbytečnou chybou umožnili soupeři jít do vedení, ale poté jsme si vytvořili spoustu šancí, a co jsme nezahodili sami, pochytala výborná brankářka soupeře. A jak už to bývá, nedáš, dostaneš 0:2. Až poté jsme našli recept na choceňskou brankářku. A kdo jiný než také dívka. Adélka si krásně narazila míč s Martinem a snížila na 1:2. Chtěli jsme vyrovnat, ale my jsme branky nedali, zato soupeř dvě a proto zaslouženě vyhrál.

Libchavy – Holice  7:2 (3:1)

Branky: Mates 3x, Honza 2x, Adélka, Kuba Sch.

V zápase o 5. místo jsme od začátku dominovali. Vedli jsme 1:0, soupeř se ještě vzchopil a dvěma brankami otočil skóre. Potom jsme převahu zúročili góly a o vítězi bylo jasno.

Pozitiva a negativa:

Turnaj se nám povedl. Úvodních 10 minut prvního zápasu nás stálo postup do semifinále. A vím, že i tam bychom nebyli bez šancí. Kluci a Adélka totiž hráli výborný fotbal, založený na kličkách a snaze o kombinaci.

A to je důležitější než nějaké umístění v turnaji.

V poli nastoupili: Kuba Schauer, Kuba Fišer, Štěpán Bašnik, Craig Henderson, Mates Čermák, Matěj Vondra, Martin Aubus, Prokop Kapoun, Adélka Vrabcová a Honza Dostál.
Brankář: Kuba Fišer a Prokop Kapoun

Dresy pere: Fíša – děkujeme

Trenér:  Milan Šalda