MLADŠÍ PŘÍPRAVKA r. 2009 turnaj o Pohár předsedy

V neděli 27.5.jsme se zúčastnili turnaje mladších přípravek o Pohár předsedy, který proběhl v Přelouči na pěkně střiženém trávníku, ale za úmorného vedra. Jeli jsme s velkými ambicemi po přesvědčivých výsledcích v jarní části krajské soutěže a poprvé jsme jeli na turnaj rychlíkem. Zúčastnilo se 10 týmů rozdělených do dvou skupin a každý zápas se hrál na 2×12 min.

V prvém zápase jsme si poradili se slabším Žamberkem 11 : 1 (4:1) a ve druhém utkání jsme se potkali s kluky z Dolního Újezdu s výsledkem 7 : 3 (3:1). V dalším kole jsme narazili na kluky  z Pardubiček, se kterými jsme v letošní sezoně neprohráli. Tentokrát si však na nás přivezli svůj míč a my ve velice pěkném zápase, kdy jsme měli několik vyložených šancí nakonec prohráli. Tři branky jsme dostali z trestných kopů, které perfektně zahrával jejich obránce a trestné kopy byly po našich zbytečných faulech. Náš tým jel na doraz, ale vyrovnat se nám nepodařilo. V posledním zápase ve skupině jsme s Poličkou prohráli 4 : 8. K vidění byl pěkný fotbal z obou stran, ale Polička na rozdíl od nás hrála kolektivně, dobře kombinovala a její hráči si vytvářeli dobré šance, které proměňovali. Těmito výsledky jsme obsadili ve skupině 3. místo a o celkové páté místo jsme hráli s kluky z Holic. Protože už nebylo tolik sil na samostatné úniky, hráli jsme více kolektivně, přihrávali si a výsledek se dostavil, 7 : 0 a konečné pěkné 5. místo. Měli jsme potom možnost shlédnout finálové utkání mezi Poličkou a Přeloučí, kde se hrál velmi dobrý fotbal. Kluci i po pěti předchozích zápasech měli dostatek sil, využívali náběhových přihrávek a dostávali se do zakončení. Brankáři měli dost práce  a bylo vidět pěkné zásahy. Přelouč zvítězila a získala Pohár předsedy.

Poučení pro nás: příprava na turnaj začíná již předchozí den a to dostatečným spánkem, každý tým měl jednoho stabilního a dobrého brankáře a hlavně musíme věnovat více pozornosti  kombinační hře s hlavou nahoře a s přehledem o svých, lépe postavených, spoluhráčích. Kluci budou hrát v příští sezóně další turnaje a mají spoustu příležitostí zlepšovat se a ukázat, že fotbal umí hrát. Góly v turnaji stříleli: Simon 9, Luky, Jenda, Jolča, Patrik po 4, Milda a Kuba po 2, Dominik a Tomáš po 1.

Turnaje se zúčastnili: Jolanka Pávková, Simon Vídenský, Lukáš Dušek, Patrik Vizvári, Jakub Kalous, Milda Pirkl, Jenda Kulhavý, Dominik Tomáš a Tomáš Oláh. V brance se střídali: Kubík, Tomáš a Lukáš. Teď nás čeká poslední letní turnaj v Opočně 16.6. a příští týden tréninky a potom ukončení sezóny.

 

Zapsal: Dušek