Jarní zpráva – soustředění, první venkovní turnaj, přípravná utkání v Praze i 2. kolo krajského přeboru mladší přípravky (roč.2010) v Pardubicích 15.4.2018 – březen a duben 2018

Po delší době se hlásíme opět se zprávami z týmu mladší přípravky „A“ – ročník 2010. Na několika fotbalových akcích jsem osobně nebyla, a tak se bohužel nenašel nikdo jiný, kdo by zprávu připravil….

Naskočili jsme do venkovních akcí, které jsme zahájili jarním soustředěním celé mladší přípravky „A“ + „B“ v Košumberku-Luži v termínu 22.-24.3.2018. Z tohoto soustředění odjelo mužstvo „A“ již v sobotu v podvečer směr Nymburk, kde kluci přespali a ráno se přemístili na první venkovní turnaj do Kochánek, kde se nám loni podařilo nastartovat sérii skvělých výkonů. Osobně jsem tam nebyla, ale podle zpráv zúčastněných rodičů vím, že jsme v základní skupině prohráli se Spartou a remizovali s Baníkem Ostrava, a protože Sparta nezaváhala ani jednou a Baník měl lepší skóre, dostali jsme se až do 3.skupiny a bojovali tak o 9té místo (z 20 zúčastněných týmů), které jsme následně opravdu vybojovali. Škoda – jedna prohra a jedna remíza nás stála ten den lepší umístění. Ale i podle slov trenéra byli kluci v tu chvíli „přetrénovaní“, utahaní ze soustředění, tahali nohy a v ten den prostě předvedli svoje maximum….

Další turnaj se odehrál o velikonoční neděli na umělé trávě v Chocni, kde nás čekali ve skupině týmy z Horního Jelení, se kterým jsme remizovali 1:1, druhý zápas byl proti Holicím, vyhráli jsme 5:1, třetí proti Nemošicím, ten jsme jednoznačně vyhráli 7:1, ve skupině jsme ale skončili 2., v dalších bojích jsme měli jednu remízu a prohru s Libchavským týmem 2009, celkově ten den 4.místo.

Další víkend jsme měli domluvená přátelská utkání v Praze – sehráli jsme celkem 4 zápasy – 2x s Duklou a 2x se Slavií, první zápas jsme prohráli 0:1 s Duklou, ale všechna další jsme vyhráli, takže super výkon a dobrá zkušenost hlavně….

A minulý týden jsme začali jezdit znovu na kola Krajského přeboru v souklubí s Letohradem a musím napsat, že jsme zahájili sezonu velmi úspěšně…. V neděli jsme jeli do Pardubic a čekali nás tam postupně týmy s Nemošic, Chrudimi a domácí z Pardubic.

První zápas zahájil velmi brzy přesnou střelou Kuba a rázem jsme vedli 1:0, brzy k tomu přidal i druhý gól a tým se uklidnil….a dařilo se jim téměř vše, do čeho kopli… třetí gól si vstřelil soupeř sám, přičemž posledním z našich hráčů byl u balonu David, další gól přidal Jonáš, a i ten pátý přidal, po parádní přihrávce Kubíka, znovu Jonáš, do poločasu přidal Kuba svůj 3.gól a po delší střelecké odmlce začal svoje jarní působení rovnou hattrickem, což bylo přesně to, co potřeboval…začít si více věřit, nabíhat si před branku, nebo si sám vytvořit gólovou šanci, a to se mu v neděli dařilo. Po poločase, který jsme vyhráli 6:0, si dal jednu branku i soupeř, ale to bylo vše, k čemu se dostali…., poslední gól přidal David a my tak vyhráli jednoznačně 7:1. Kromě dobrého výsledku  jsme viděli i velmi pohledný fotbal plný hezkých kliček,přihrávek i gólmanských zákroků J

Druhý zápas proti Chrudimi zahájil, opět velice brzy po zahájení zápasu, Kuba, další přesné trefy přidal Petr a David, pak jsme lehce polevili a jeden gól jsme do poločasu povolili také soupeři, ale David se ještě jednou trefil, proto bylo skóre v poločase 4:1, ve druhé půlce jsme měli neuvěřitelných šancí, ne všechny se nám podařilo proměnit, a přidali jsme ještě 5 gólů, které dali Kuba, David a Jonáš, soupeř dal jenom 1 branku, takže konečné skóre bylo 9:2. Nebyl to úplně ideální výkon, kluci udělali v tomto zápase spoustu chyb, ale výsledek byl nakonec velmi jednoznačný a pozitivní.

Proto jsme i do třetího zápasu proti domácímu týmu z Pardubic nastupovali vcelku sebevědomě, a odrazilo se to i na výrazu ze hry. První trefu dal znovu Kubík, kterému se začátky zápasů ten den opravdu dařily….dokonce přidal i druhý gól v pořadí a vedle nás stojící fanoušci Pardubic začali zjišťovat, co to je za tým proti nim…., protože do té chvíle vcelku jasně všechna ostatní mužstva poráželi. Třetí gól v pořadí ale padl do naší sítě, takže soupeř snížil na 2:1, do poločasu ale přidali góly ještě David a Matouš, takže jsme v polovině zápasu vedli poměrem 4:1, takže nebyl důvod k panice, navíc bylo vidět, že kluci v poli i Markétka v bráně si věří a nedělali už žádné zbytečné chyby. Ve druhé půlce se trefili ještě po gólu Petr, Matouš a David z penalty proměnil a ukončil tak konečné skóre na 7:3.

Ten den to byl velmi sympatický výkon našeho týmu a budeme věřit a doufat, že to zítra potvrdí v dalším kole Krajského přeboru, který se uskuteční ve Svitavách.

Standardní sestava je: Kubík Krčál, Petr Pávek, David Žďárský, Matěj Schauer, Matouš Mucha, Jonáš Fajrf a branku stráží Marétka Karbulková.

Trenéři týmu: Roman Žďárský, Petr Pávek st.

Fotky z jednotlivých akcí si můžete prohlédnout ZDE(soustředění), ZDE (Kochánky), ZDE (Choceň), ZDE (Praha), ZDE (Pardubice).

Zapsala: Zita Krčálová