Závěr halové sezóny se mladší přípravce „A“ (ročník 2010) vydařil na 1 :)

V sobotu 10.3. jsme jeli na poslední halový turnaj pro tuto zimní sezonu, tentokrát do Jaroměře. Dopoledne jsme se s týmem „A“ účastnili turnaje pro děti ročníku 2009 a mladší, tedy jsme se utkali s týmy, kde mají o rok starší hráče, než jsou ti naši.

Turnaje se mimo nás účastnili ještě kluci a holky z FK Jaroměř, FK Vysoká n.Labem, TJ Sokol Hoříněves, MFK Nové Město n.Metují a MFK Trutnov.

První zápas nás čekal proti týmu z Trutnova. Na začátku jsme se jich obávali, protože víme, že ročník 2009 mají silný, ale nepřijeli v kompletní nejsilnější sestavě tohoto ročníku, tak to nebyl až takový boj…i když…skóre jsme otevřeli my gólem Petra, ale následně přišlo vyrovnání od soupeře. To kluky trochu probudilo a nastartovalo k lepšímu výkonu ve druhé polovině hry a tu naši hráči ovládli postupně 2 góly Alexe a 2 góly Davida. Soupeře jsme již ke gólovému zakončení nepustili, takže výhra byla 5:1 v náš prospěch.

Druhý zápas nás čekal proti novému soupeři z Vysoké n.Labem. První gól jsme dostali my – a to úplně nešťastně, když náš hráč zahrál na brankářku „malou domů“ a to se nesmí, ale Markétka si to neuvědomila a míč chytila do ruky a rozehrávala z ruky. V tu chvíli ale rozhodčí odpískal penaltu, kterou soupeř proměnil. Takže jsme museli zabrat 🙂 To se podařilo jen tak z části, nebyl to výkon nijak závratný, ale Alex dal náš první gól v tomto utkání a druhý si pak přidal soupeř vlastní, když si to do branky nešťastně dopravili po našem rohovém kopu. Poslední, kdo byl u míče z našich hráčů, byl Petr.

Další zápas byl proti klukům z Nového Města n.Metují…. a tam se nám, budete se divit, ale jo, podruhé se stalo, že náš hráč zahrál „malou domů“ a brankářka opět čelila penaltě, kterou soupeř znovu proměnil. Prohrávali jsme tedy v první polovině zápasu, ale nedalo se dělat nic jiného, než zabrat víc a ukázat, že máme na to, to otočit. Svoji šanci proměnil krásnou střelou David a skóre tak bylo vyrovnané. Hra se přelévala ze strany na stranu, bylo tam spousta drobných zákroků, které rozhodčí nechávali být, pak však přišel okamžik, kdy soupeř zakopl o balón a sám upadl, ale na něj upadl ještě náš hráč a rozhodčí to odpískal jako faul a nařídil přímý kop. Ten, pro nás bohužel, hráč z Nového Města krásnou střelou proměnil. Do konce zápasu se nám již nepodařilo nic vymyslet, takže tento zápas jsme prohráli trochu smolně 1:2. No nic, šlo se dál…

Čtvrtý zápas byl proti klukům z Hoříněvsi a ten jsme si již „pohlídali“. První gól dal za nás David, pak ale přišlo opět vyrovnání…. Naštěstí se probudili i ostatní hráči z našeho týmu a góly postupně přidali 2x Matěj, Kuba a Alex, takže konečné skóre bylo 5:1.

Do posledního zápasu jsme nastoupili proti domácím z Jaroměře a byl to dlouho velmi vyrovnaný boj. Nakonec pouze jedna jediná ráda z nohy Davida rozhodla o tom, že jsme vyhráli hubeným výsledkem 1:0, ale výkon to byl bojovný a to se cení možná více, než číselný výsledek.

Podařilo se nám tak ovládnout turnaj mezi staršími kluky a holčičkami, ale znovu nám to ukázalo na naše chyby a nedostatky, a to především ve střelbě, tu máme opravdu slabší, na tom musíme zapracovat… Jinak už se daří hezké přihrávky, občas se podaří klička, zpracování míče, ale chce to prostě trénovat a trénovat…a ono to přijde 🙂

Konečné pořadí tak bylo:

  1. TJ Sokol Libchavy
  2. MFK Nové Město n. Metují
  3. MFK Trutnov
  4. FK Jaroměř
  5. FK Vysoká n.Labem
  6. TJ Sokol Hoříněvec

Sestava Libchav byla: Markétka Karbulková, Matěj Schauer, Matouš Mucha, David Žďárský, Alex Gregor, Petr Pávek, Jonáš Fajfr a Kuba Krčál

Trenéři: Roman Žďárský a Petr Pávek st.

Fotky z turnaje si můžete prohlédnout ZDE.

Nyní máme týdenní volno, jak od tréninků, tak i od zápasu a kluci se již budou připravovat na soustředění, které je čeká od čtvrtku 22.3. do neděle 25.3. v Luži-Košumberku. Tím se přeskočí na venkovní terén a další tréninky již budou následovat venku.

Zimní přípravu si myslím, musíme hodnotit kladně, kluci se toho hodně naučili, hodně si toho vyzkoušeli v zápasech a uvidíme, co s nimi přechod na travnatý povrch udělá 🙂

Zapsala: Zita Krčálová