Výroční schůze TJ Sokol Libchavy – ocenění týmu mladší přípravky 2010 „A“ – HVĚZDY ROKU 2017

Zatím pouze 8 lidí obdrželo sošku „Hvězda roku TJ Sokol Libchavy“. Letošní slavnostní vyhlášení bylo výjimečné v tom, že cenu neobdržel jedinec, ale celé mužstvo.

Je to mužstvo, které dosáhlo výsledků v minulém roce takových, že proslavilo obec Libchavy téměř po celé republice. Všechny velké a známé fotbalové týmy již vědí, kde Libchavy jsou. A je to hodně zásluha právě malých hráčů mladší přípravky ročníku 2010 „A“, kterým se vloni podařilo téměř vše, na co si jen pomysleli…. 🙂

Díky tvrdému tréninku, disciplíně a obětavosti trenérů a rodičů tento tým v loňském roce objel velké množství menších i velkých turnajů s celorepublikovým obsazením, kdy se třešničkou na dortu stalo květnové vítězství v Jablonci nad Nisou a na podzim si tito borci vybojovali účast ve finálovém turnaji Ondrášovka Cupu pro kategorii U8, která je čeká letos v červnu.

Ale zpět k ocenění, kterého se jim dostalo. Vyhlašování proběhlo v rámci výroční schůze TJ Sokolu Libchavy, které uvedl jeho předseda, Pepa Musil. Celý slavnostní akt byl velmi příjemný pro všechny oceněné děti. Hlavní trenér mužstva, Roman Žďárský, byl po krátkém proslovu vyzván k představení „svého“ mužstva, kdy uvedl každého hráče jednotlivě a řekl jeho sportovní roli v týmu. Zúčastnili se všichni hlavní aktéři loňského úspěchu, druhý trenér Petr Pávek st. a hráči – Markétka Karbulková, Petr Pávek, David Žďárský, Kuba Krčál, Matěj Schauer, Matouš Mucha, Jonáš Fajfr a Daniel Pražák. Celý tým obdržel sošku a všichni také sladkou odměnu z rukou starostky obce Jany Hodovalové, poděkování se jim dostalo také od ředitelky školy, paní Marie Linhartové a přidali se i všichni přítomní členové, kteří děti odměnili několikrát zaslouženým potleskem. TJ Sokol Libchavy byl již pošesté vyhlášen nejlepším vesnickým sportovním oddílem v rámci okresu, a tito malí hráči k tomu také přispěli svoji měrou.

My, rodiče, děkujeme svým dětem za jejich houževnatost a výdrž, trenérům za jejich vedení a přípravu, oddílu za zázemí a paní starostce i vedení školy za podporu, které se našim dětem dostává.

Přejeme jim i v letošním roce mnoho úspěchů, ať jsou hlavně zdraví a budeme jim držet pěsti především o víkendu 9. – 10. června, kdy budou bojovat v Příbrami o co nejlepší umístění na Ondrášovce.

Zapsali: Aleš a Zita Krčálovi

Fotky z předání ocenění si můžete prohlédnout ZDE.