MLADŠÍ PŘÍPRAVKA r. 2009 – Rychnov n/K

V neděli 4.3. jsme se zúčastnili dalšího zimního turnaje v Rychnově nad Kněžnou, kterého se hrál se  7 týmy systémem každý s každým. Postupně jsme hráli s následujícími družstvy: Kostelec n.O, Rychnov n. K., Týniště n.O., Lanškroun, Hradec Králové a Jablonné n. O. Po jediné porážce a dvou remízách jsme obsadili celkově 2. místo za vítězným Hradcem Králové se kterým jsme až v závěru prohráli 2:5. Ve dvou zápasech jsme remizovali. Celkově kluci a dívka nepodali tak dobrý výkon jako v minulých turnajích. Někteří hráli více na sebe než pro tým. Je třeba se soustředit i na dobrou přihrávku lépe postavenému spoluhráči než unáhlené a nepřipravené střele.

O branky se rozdělili: Kubík a Simon po 5, Patrik 4, Jolča 2, Lukáš a Jenda po 1.  V roli brankáře se vystřídali Kubík. Patrik a Lukáš. Dresy perou u Vídenských, děkujeme.

V tomto přípravném období jsme sehráli již 10 halových turnajů a jedenáctý, poslední, nás čeká v neděli. Chceme, aby kluci i v zimním období ce nejvíce hráli. Žádný trénink jim nedá tolik jako zápas. Kluci jsou nuceni řešit herní situace přímo a rychle v průběhu hry a tím se nejvíce naučí. Kluci začínají více chodi do soubojů tělem jako jejich soupeři a při zápase se snaží si míč pokrýt tělem i když se to zatím úplně nedaří. Zhoršila se nám docházka na tréninky a to nejen vzhledem ke chřipkové epidemii. Je třeba, aby rodiče dbali na docházku kluků na tréninky a případnou neúčast ze závažných důvodů včas omlouvali.

Zapsal Dušek

.