MLADŠÍ PŘÍPRAVKA r. 2009 – opět vítězná

Mladší přípravka se 3.2.2018 zúčastnila velmi dobře obsazeného turnaje ve Skutči. Přihlášeno bylo 10 týmů – FK Hradec Králové, FK Pardubice, FC Žďas Žďár nad Sázavou, MFK Chrudim, FO Lanškroun, TJ Svitavy, FC Slovan Havlíčkův Brod, Sparta Kutná Hora a FC Hlinsko. Družstvo Hlinska nepřijelo a turnaj byl přelosován a náš první zápas byl na programu až o více než hodinu později. Po rozcvičení jsme museli čekat. Turnaj se hrál v multifunkční velké hale a kladl nároky na fyzickou připravenost. Zápasy v naší skupině se hráli 14 minut.

První zápas nás čekal s kluky z Havlíčkova Brodu a vůbec se nám nevydařil, prohráli jsme 2:7 a byli jsme dost špatní. Na druhý zápas s Pardubicemi, se kterými jsme ještě nikdy nevyhráli, jsme šli s tím, že musíme zlepšit spolupráci a snažit se hrát důraznější fotbal, který praktikovali i ostatní týmy a podařilo se nám vyhrát 3:2. Kluci získali sebevědomí a v dalším utkání jsme porazili Kutnou Horu 2:1. V semifinále nás čekal silný tým Svitav a vyrovnaný zápas skončil 2:2. Šlo se na pokutové kopy – 1. proměnil Lukáš a Kuba vychytal jejich nejlepšího hráče, potom proměnil Tomáš a trefil se i soupeř, poslední penaltu dal Simon a postup do finále byl náš. Čekal nás opět tým z Havlíčkova Brodu. Soupeř nás možná po prvním jasně vyhraném zápase trochu podcenil a my jsme hráli na doraz. Kluci bojovali o každý balón i když jim už docházely sily a velmi dobře zachytal Kubík a to nejen v tomto zápase. Vyhráli jsme 2:0 a zlaté medaile i pohár pro vítěze byl náš. V turnaji byl vyhlášen Kubík nejlepším brankářem. O branky se rozdělili: Simon 6, Lukáš 2, Patrik 1. Na vítězství má podíl i náš maskot Mistr Míša.

Na turnaji hráli: Kubík Kalous, Simon Vídenský, Lukáš Dušek, Patrik Vizvári, Milda Pirkl, Dominik Tomáš a Tomáš Oláh, omluveni: Jenda Kulhavý a Jolanka Pávková. Dresy pere Dominik