Vstup do nového roku 2018 vyšel mladší přípravce (ročník 2010) na výbornou – vítězství přivezli tentokrát z MIDA Sport CUPU 2018 :)

V neděli 14.1.2018 jsme jeli na letošní první halový turnaj MIDA Sport Cup 2018 pro ročník 2010 do krásné sportovní multifunkční haly do Pardubic. Sešlo se tam celkem 8 týmů – 2x Pardubice, 2x Olomouc, Chrudim, Nemošice, Žďár nad Sázavou a Libchavy. Hrálo se systémem každý s každým, 1x 10 minut a výsledky se započítávaly do klasické tabulky, kdy za vítězství byly 3 body, za remízu 1 bod a za prohru 0 bodů.

Je příjemné znovu psát o úspěchu našich dětí, kdy nás žádný ze soupeřů nijak zásadně nezaskočil nebo nepřehrával. Proti všem soupeřům jsme podali kvalitní výkony plné nasazení, snahy a touhy po vítězství, ale také radosti z vydařených akcí a vstřelených branek. Kluci (a Markétka v brance) se snažili, předvedli několik hezkých kombinací, podařilo se pár hezkých přihrávek, ale vzhledem k tomu, že se hrálo těžkým „sálovým“ balonem, k většímu počtu vstřelených branek by bylo ještě zapotřebí si více nahrávat a hlavně vždy o chvíli dříve…častokrát útočníci běželi sami proti brankáři, stačila by včasná přihrávka nebo klička, které se při trénincích učí a byla by proti nim už jenom prázdná branka. Mnohdy ale zvítězila touha dát si sám gól, takže střela skončila v náruči brankáře…, na tom je potřeba zapracovat, protože fotbal je hra týmová, nikoliv o výkonu jednotlivců, to je potřeba klukům (a někdy i rodičům) stále připomínat. Sám jednotlivec nikdy nic ve fotbale nedokáže, pouze za pomocí spoluhráčů mohou jako tým dosáhnout dobrých výsledků.

A to se jim v neděli podařilo. Pouze s týmem z Nemošic skončil zápas bezbrankovou remízou, jinak náš „tým“ porazil postupně všechny soupeře poměrně hladce.

Výsledky jednotlivých zápasů:

Libchavy – Chrudim – 3:1 (góly – 2x Jonáš, 1x David)

Libchavy – Olomouc „modrá“ – 4:1 (góly – 2x David, 1x Kuba, 1x Jonáš)

Libchavy – Žďár nad Sázavou – 10:0 (góly – 3x Kuba, 3x Jonáš, 2x Markétka, 1x Petr, 1x Matěj –z penalty)

Libchavy – Olomuc „bílá“ – 4:0 (góly – 2x Petr, 1x Matouš, 1x David)

Libchavy – Pardubice „bílá“ – 2:0 (góly – 2x Petr)

Libchavy – Pardubice „červená“ – 5:1 (góly – 2x David, 2x Petr, 1x Markétka – z penalty)

Podle počtu obdržených branek je vidět, že máme opravdu dobrou obranu a pokud občas nějaký ten balón přes obránce projde, střeží branku pečlivě Markétka, v útoku to také není špatné, ale pro větší počet nastřílených branek je potřeba ještě lepší spolupráce útočníků, někdy trochu více rychlosti, jindy přesnější střela, nebo klička…, stále je na čem pracovat a co zlepšovat, přestože bychom se mohli nechat „uchlácholit“ konečnými výsledky v podobě vítězství mnoha turnajů…

Nakonec náš tým z Libchav znovu zvítězil a zanechal za sebou týmy zvučnějších jmen. Petr byl, díky výkonu celého týmu, vyhodnocen zároveň jako nejlepší hráč turnaje.

Konečné výsledky byly:

  1. Libchavy
  2. Olomouc „bílá“
  3. Pardubice „bílá“
  4. Chrudim
  5. Olomouc „modrá“
  6. Nemošice
  7. Pardubice „červená“
  8. Žďár nad Sázavou

 

Děkujeme týmu za předvedený výkon a přejeme jim hodně úspěchů do dalších turnajů a jejich trenérům pevné nervy při jejich trénování.

Sestava Libchav: Markétka Karbulková a v jednom zápase David Žďárský (branka), na ostatních postech se postupně prostřídali Petr Pávek, Jonáš Fajfr, Kuba Krčál, Matouš Mucha, Matěj Schauer a David Žďárský

Trenéři: Roman Žďárský, Petr Pávek st.

Fotky z turnaje si můžete prohlédnout ZDE.

Zapsala: Zita Krčálová