Mladší přípravka 2010 – halový turnaj – 9.12.2017 – Libchavy

V sobotu 9.12. jsme se sešli na posledním letošním halovém turnaji, který jsme odehráli na domácí půdě, tedy v libchavské tělocvičně. Nutno podotknout, že bychom si zasloužili lepší a důstojnější prostor, v porovnání s jinými halami, kam jezdíme na zimní turnaje, jsme opravdu s úrovní na chvostu… 🙁

Ale zpátky k fotbalu…..V ročníku 2010 máme poměrně dost dětí, proto jsme mohli postavit 2 mužstva – „A“ a „B“. Proti nám postupně nastoupila mužstva z Ústí nad Orlicí, Žamberku, Rokytnice a Nemošic. Hrálo se systémem každý s každým, 1x 15 minut.

Viděli jsme solidní fotbal, některé zápasy byly opravdu pohledné, plné individuálních akcí – kliček, přihrávek i hezkých střel. Někdy jsme kombinovali až dost, jindy se nám zase nedařilo zakončit, vytáhli se i brankáři pěknými zásahy, ale důležité bylo, že měly děti radost ze hry a daly do toho všichni maximum, co v nich je.

Naše mužstvo „A“ hrálo první zápas proti Rokytnici, kde je tým tvořeno hodn dívkami a je vidět, že s fotbalem začínají, sehrávají se a naše sehraná parta je k ničemu zásadnímu nepustila. Vyhráli jsme 4:0, kdy góly dali Petr 2x, David a Kuba.

Ve druhém zápase proti Ústí n.Orlicí jsme očekávali tužší boj, který se ale nakonec nekonal a my je jednoznačně převálcovali 6:0. Góly dal Petr – 4x + si dali jeden vlastní, u kterého byl Petr také a 1 si dal Honza Navrkal. Ostatní kluci pěkně přihrávali, kombinovali a připravovali akce, které se Petrovi tentokrát dařilo poměrně jednoduše zakončovat.

Další zápas byl o poznání vyrovnanější, tuhý boj jsme svedli s kluky z Nemošic, které už poměrně dobře známe a víme, že to proti nám umí. Kubovi se podařilo dát první krásnou branku, pak ale přišla naprosto fatální chyba naší brankářky Markétky, která místo toho, aby balón, který na ni lehce letěl, chytila do ruky, tak se snažila ho odhlavičkovat…to se jí podařilo skvěle…ale bohužel do vlastní branky 🙁 No nic, jelo se dál…. Makalo se na plné obrátky a naštěstí se Petrovi podařilo dát druhou branku a my tak zvítězili hubeným výsledkem 2:1. Boj to byl ale krásný a opravdu hodně hodně vyrovnaný, tento tým nám je asi nejvyrovnanější a sehráváme s ním standardně nejhezčí zápasy.

Předposlední zápas jsme sehráli s domácím mužstvem „B“ – byl to opravdu „bratrovražedný“ boj, který nakonec nepřinesl branku ani na jedné straně… my sice soupeře zatlačili na jejich polovinu a téměř je z ní nepustili, ale tentokrát se nám vůbec nedařilo střelecky, šancí bylo hodně, ale dobrými zákroky se vytáhl v brance Danda a nedovolil žádnému z našich hráčů zakončit do brány. Zápas tedy skončil smířlivým výsledkem 0:0.

V posledním zápase nás čekalo mužstvo ze Žamberka, se kterými máme kladnou bilanci a tu jsme také potvrdili jednoznačným výsledkem 6:0, kdy se brankově podíleli téměř všichni hráči. Góly dali postupně Kuba, Petr, Matěj, Honza Navrkal i David. Trenér také prohodil útok s obranou, aby si kluci vyzkoušeli i jiné posty a myslím, že to všichni zvládli s radostí a úsměvem na tváři. Bez jediné porážky v sobotním zápolení, pouze s jednou „bratrskou“ remízou, tým domácího „áčka“ znovu zvítězil.

Byl ve složení: Markétka Karbulková, Petr Pávek, Kuba Krčál, Honza Navrkal, Honza Ralik, David Žďárský a Matěj Schauer.

Mužstvo „B“ hrálo postupně proti týmům: Nemošice – výsledek 1:2, Žamberku 4:0, Ústí n.Orlicí 2:0, a s Rokytnicí remizovali 0:0, celkově skončili na krásném 3.místě.

Hrálo ve složení: Dan Pražák, Jonáš Fajfr, Matouš Mucha, Jakub Šinkovský, Jakub Mařík, Honza Pěknic a Filip Kalous.

Konečné pořadí bylo:

1.místo – Libchavy „A“

2.místo – Nemošice

3.místo – Libchavy „B“

4.místo – Ústí nad Orlicí

5.místo – Rokytnice

6.místo – Žamberk

Trenéři: tým „A“ – Roman Žďárský a Petr Pávek, tým „B“ – Břéťa Pražák

Dresy za tým „A“ se vypraly a usušily u Krčálů – děkujeme 🙂

Úspěšně jsme tak zakončili hrací část kalendářního roku 2017 a všichni už se těšíme na zasloužené volno od fotbalu J V sobotu 16.12. se ještě sejdeme na bowlingu v Ústí, kde si děti zahrají a rodiče poklábosí, všichni pojíme a popijeme a pak už se budeme těšit na Ježíška 🙂

Děkujeme všem, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na úspěších mladší přípravky 2010 – dětem za jejich výkony, trenérům za jejich přípravu, rodičům a ostatním příznivcům za podporu.

Přejeme všem krásné svátky v klidu a pohodě, dětem splnění jejich přání, nabrání nové chuti a sil pro hraní fotbalu v roce 2018 a rodičům dostatečný odpočinek 🙂

Fotky z turnaje si můžete prohlédnout ZDE.

Zapsala: Zita Krčálová